Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas ģimnāzijas komanda uzvar erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”

Foto: No “Facebook”

Šogad AS “Latvenergo” organizētais skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” norisinājās jau 27. reizi, pulcējot 960 skolēnus no 122 skolām. 29. aprīlī par fizikā zinošākās komandas titulu un vērtīgām balvām sacentās septiņas komandas no visas Latvijas. Jaunieši finālā risināja gan teorētiskus, gan eksperimentālus uzdevumus par nākotnes enerģiju, un pasākuma izskaņā tika noskaidroti uzvarētāji – uzvaras laurus šogad plūca Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas komanda “Optrons UV”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtējot fināla uzdevumos iesniegtās atbildes, pirmo vietu un galveno balvu ieguva komanda “Optrons UV” no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas. Otra zinošākā komanda bija “Zobrati” no Jelgavas 5. vidusskolas, savukārt trešo vietu ieguva komanda “Putns” no Rīgas 84. vidusskolas. Konkursā par uzvaru cīnījās arī komanda “MOm”” no Jelgavas 5. vidusskolas, “Andromeda” no Skrundas vidusskolas, “Gaismas nesēji”  no Siguldas Valsts ģimnāzijas un “Kilovati” no Daugavpils Valsts ģimnāzijas.

“Katru gadu cenšos piedalīties “FIZMIX Eksperimentā”, jo vēlos bērniem radīt interesi par fiziku jau no agra vecuma. Lai iemācītu fiziku, nepietiek ar mācību grāmatām vien – nepieciešamas ārpus stundu aktivitātes, piemēram, šādi konkursi un zinātnes centru apmeklējumi. Komandu “Optrons UV” veidojuši fizikas olimpiādes dalībnieki, turklāt komandā no pieciem dalībniekiem četras ir meitenes, kas apliecina, ka arī meitenēm padodas fizika. Jaunieši bija entuziasma pilni un centīgi, tāpēc uzvara noteikti ir pelnīta,” ar pārdomām pēc konkursa fināla dalās laureātu komandas “Optrons UV” skolotājs Valdis Jerums.

Uzvarētāju paziņošana bija vērojama Latvijas Fizikas dienas tiešraidē. Uzzinot par uzvaru, komandas “Optrons UV” komandas kapteine Laura atzina:“Fizika nav tik sarežģīta kā varētu šķist. Esam priecīgi par uzvaru un domājam, ka ikvienam vajadzētu piedalīties šajā konkursā, jo tas noteikti uzlaboja mūsu zināšanas. Lai uzvarētu, jābūt pozitīviem un ir nepieciešama stipra un saliedēta komanda.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, arī šogad tika pasniegta balva “FIZMIX Skolotājs 2022”, lai pateiktos par skolotāju ieguldījumu skolēnu motivēšanā uzlabot fizikas zināšanas. Šogad konkursam pieteicās 93 skolotāji, kuri pildīja īpašus uzdevumus un pelnīja punktus tāpat kā skolēni. Titulu “FIZMIX Skolotājs 2022” ieguva Jānis Bukins no Siguldas Valsts ģimnāzijas, kurš bija viens no šīs balvas ieguvējiem arī pērn. Cīņa bija spraiga, jo vien divi punkti šķīra Jāni Bukinu no dalītās 2. un 3. vietas ieguvējiem – Ligitas Neimanes no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Valda Jeruma no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas. Uz Valku šogad ceļos divi tituli – gan teju, teju iegūtais “FIZMIX Skolotājs 2022”, gan konkursa uzvarētāju tituls.

Par Latvijas Fizikas dienu un uzvaru skolotāju konkursā stāstaSiguldas Valsts ģimnāzijas fizikas skolotājs Jānis Bukins: “Mācību stundas laikā kopā ar skolēniem sekoju līdzi fināla norisei, lai redzētu, kā veicas manai komandai “Gaismas nesēji”. Jāatzīst, ka satraukums bija liels. Lai arī mana komanda neuzvarēja, es esmu ļoti priecīgs par skolēniem un viņu pavadīto laiku, gatavojoties konkursam. Ir prieks arī par saņemto titulu un balvu “FIZMIX Skolotājs 2022”. Šo uztveru ne kā savu nopelnu, bet kā citu novērtējumu, kas ir visnotaļ patīkami. Piedaloties konkursā, arī es iemācījos daudz jauna.” Jāņa Bukina atziņai pievienojas arī skolotājs Valdis Jerums, piebilstot, ka dalība skolotāju konkursā bija interesanta un visnotaļ izaicinoša.

Informāciju sagatavoja: Ivita Bidere, AS “Latvenergo” preses sekretāre

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.