Valkas florbolistiem zaudējums Madonā

Zaudējumu Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas regulārās sezonas noslēdzošajā spēlē svētdien, 27.februārī, piedzīvoja “Valka/IGLU” vienība, kas viesos ar 7:12 (1:4, 3:5, 3:3) piekāpās FK “Madona”.

Pirmajos divos periodos valcēnieši ļāva pa saviem vārtiem izdarīt 27 metienus, no kuriem deviņi nonāca mērķī, kamēr paši realizēja četrus no 16 metieniem. Pēdējā trešdaļā Valkas komandai izdevās pretinieku vārtus apdraudēt 12 reizes pret laukuma saimnieku 10 metieniem, tomēr abām komandām gūstot pa trim vārtiem, Madonas florbolisti spēja saglabāt spēles pirmajās divās trešdaļās iegūto pārsvaru, svinot uzvaru ar 12:7.

Visos septiņos valcēniešu vārtu guvumos piedalījās komandas spēlējošais treneris Reinis Mirkšs, kurš guva četrus un asistēja trijos vārtos. Jurģis Gartmanis “Valka/IGLU” vārtos atvairīja 22 no 32 metieniem, viņu nomainījušais Reinis Šalders tika galā ar trim no pieciem metieniem.

Valkas florbolisti zaudēja regulārās sezonas pēdējās trīs spēles, kas ir viņu garākā zaudējumu sērija šosezon. Līdz šim valcēnieši visas sezonas garumā bija zaudējuši tikai divas spēles, viesos piekāpjoties “Rubene-1” un FBK “Valmiera”/BSS vienībām. Visus zaudējumus Valkas florbolisti šosezon piedzīvoja viesos, savā laukumā paliekot nepārspēti.

Regulāro sezonu pirmās līgas austrumu zonas turnīra tabulā “Valka/ILGU” ar 33 punktiem noslēdza trešajā vietā, savukārt A grupas ieskaitē starp tām komandām, kas nav virslīgas dublieri, ieņēma otro vietu, tikai sliktākas gūto un zaudēto vārtu starpības dēļ paliekot aiz “Ogres Vilkiem”, kam tikpat punktu.

Valkas komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 38 punktiem (15 vārti + 22 piespēles) bija Reinis Mirkšs, kas pirmās līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņēma otro vietu. R.Mirkšs ar 22 piespēlēm bija aizvadītas sezonas labākais “Valka/IGLU” asistents, kamēr visvairāk vārtus guva Elviss Ābele, pretinieku pārspējot 16 reizes. Jurģis Gartmanis atvairīja 81,19% pretinieku metienu, Reinis Šalders 73,47%, Kristaps Jansons – 69,05.

Pateicoties otrajai vietai A grupā, Valkas komanda dalību izslēgšanas spēlēs cīņā par ‘čempionu titulu sāks ar pusfināla kārtu, kurā tiksies ar FK “Madona” un “Kuldīga”/KNSS ceturtdaļfināla pāra uzvarētāju. Pirmās divas spēles valcēnieši aizvadīs 19.un 20.martā savā laukumā, Valkā.