Valkas florbolisti zaudē “play off” pusfinālā

Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas sezona noslēgusies “Valka/IGLU” florbolistiem, kas izslēgšanas turnīra A grupas trešajā un ceturtajā spēlē piekāpās Kuldīga/KNSS vienībai, sērijā atzīstot kuldīdznieku pārākumu ar 1:4.

Sestdien, 26.martā, valcēnieši viesos piedzīvoja zaudējumu ar 4:7 (0:1, 1:3, 3:3).

Līdzīgi, kā pirmajās divās spēlēs, arī šajā kuldīdznieki vairāk meta pa vārtiem, kas pirmajā trešdaļā pārvērtās vienā vārtu guvumā, bet otrajā ļāva laukuma saimniekiem izvirzīties vadībā jau ar 4:0. Valcēniešiem otrajā periodā izdevās atgūt vienus vārtus, tomēr Kuldīga/KNSS noturēja viesus drošā attālumā. Cerības viesiem parādījās pie rezultāta 4:6. Nepilnu minūti pirms spēles beigām valcēnieši centās glābt spēli, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr cerēto sasniegt neizdevās, kuldīdzniekiem raidot bumbu tukšos vārtos un izcīnot uzvaru ar 7:4.

Valcēniešu rindās rezultatīvākais ar diviem punktiem Klāvs Kārkliņš , kas guva vārtus un rezultatīvi asistēja. Vārtus guva arī Dainis Mašņikovs, Elviss Ābele un Linards Ščegoļevs. Jurģis Gartmanis atvairīja 29 no 36 metieniem.

Svētdien, 27.martā, “Valka/IGLU” aizvadīja sērijas ceturto spēli, kas bija pēdējā cerība pagarināt sēriju līdz piektajai spēlei, tomēr tas neizdevās, piedzīvojot zaudējumu ar 4:5 (0:2, 3:3, 1:0).

Kuldīdznieki līdz spēles vidum izvirzījās vadībā un spēles atlikušo laiku valcēniešiem nācās dzīties pakaļ. Pēdējās trešdaļas sākumā Valkas florbolistiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz vieniem vārtiem, tomēr neizšķirtu panākt nepalīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju neilgi minūti pirms spēles beigām.

Divi punkti šajā spēlē valcēniešu rindās Reinis Mirkšam (vārti + piespēle) un Linardam Ščegoļevam, kas asistēja divas reizes, vārtus guva arī Artis Kazaks, Helmuts Lapiņš un Armands Valtiņš. Jurģis Gartmanis atvairīja 29 no 34 metieniem.

Līdz ar to, valcēnieši pirmās līgas A grupas “play off” sērijā piedzīvoja zaudējumu ar 3:4. Sērijā par trešo vietu “Valka/IGLU” vienā spēlē tiksies ar SK “Slampe/Zevid”, kas ceturtdaļfinālā ar 3:2 pārspēja “Leģions”/Grobiņas SC, bet pusfinālā ar 1:3 piekāpās “Ogres Vilki” florbolistiem. Trešās vietas ieguvēji kvalificēsies pirmās līgas Superfināla izslēgšanas turnīram, kurā ar pirmās līgas B grupas komandām cīnīsies par 1.līgas Superkausu.