Valkas florbolisti uzvar pagarinājumā

Reinis Mirkšs. Foto: No “Facebook”

Uzvaru Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas spēlē svētdien, 15.janvārī, izcīnīja “Valkas/IGLU” florbolisti, kas viesos spēles papildlaikā ar 11:10 (2:2, 4:5, 4:3, 1:0) pārspēja FBK “Valmiera/VSS” vienību.

Komandu starpā norisinājās ļoti sīva cīņa kā pa viļņiem, pirmajā trešdaļā vadībā vispirms izvirzījās valcēnieši, līdz trešdaļas beigām laukuma saimnieki viņus noķēra. Otrajā trešdaļā jau valmierieši veica izrāvienu līdz 6:2, pēc kā valcēnieši pārsvaru sadeldēja.

Pēdējā trešdaļā valcēniešiem atkal bija jādzenas pakaļ Valmieras florbolistiem, ko viņi arī veiksmīgi paveica, pusotru minūti pirms pamatlaika beigām izvirzoties vadībā ar 10:9. Valmierieši paņēma 30 sekunžu pārtraukumu, pēc kā nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju. Šāds taktisks gājiens deva rezultātu minūti pirms pamatlaika beigām panākot 10:10.

Pagarinājumā precīzāki bija valcēnieši, Reinim Mirkšam nepilnas divas minūtes pirms beigām izraujot uzvaru – 11:10.

Mirkšs šajā spēlē tikai pie četriem rezultativitātes punktiem, gūstot divus vārtus un divreiz asistējot, “hettriks” Edgaram Lazdiņam, trīs punkti arī Kristiānam Kalniņam (vārti + 2 piespēles), pa diviem punktiem guva Linards Ščegoļevs (divi vārti), Armands Valtiņš, Klāvs Kārkliņš (katram pa divām piespēlēm) un Klāvs Bošs (vārti + piespēle). Reinis Šalders valcēniešu vārtos atvairīja 18 no 28 metieniem.

Šajā spēlē “Valkas/IGLU” rindās debitēja Valkas novada bērnu – jaunatnes sporta skolas audzēkņi Emīls Kalniņš un Patriks Bērzups, kas savā pirmajā spēlē atzīmējās ar vārtu guvumu.

Atgādinām, ka pirmā apļa spēlē “Valka/IGLU” savā laukumā sagrāva valmieriešus ar 9:2.

Pēc šās uzvaras Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas Austrumu zonas turnīra tabulā “Valka/IGLU” ar 20 punktiem ieņem trešo vietu.

Nākamo spēli Valkas florbolisti aizvadīs 20.janvārī, kad savā laukumā tiksies ar “Lekrings” vienību, ko pirmā apļa spēlē Cēsīs pārspēja ar 10:7.