Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēkā pieejams informatīvais materiāls, kā rīkoties ekstremālās situācijās

Rūpēs par sabiedrības drošību Valkas bibliotēkā pieejami Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas izstrādātie 72h informatīvie materiāli, kā sagatavoties jebkādai ekstremālai situācijai. Tos iespējams saņemt ikvienam interesentam, ierodoties bibliotēkā tās darba laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliotēkas pirmajā stāvā apskatāma pēc 72h informatīvā materiāla norādījumiem sagatavota ārkārtas gadījumu soma. Tā nokomplektēta, lai veidotos priekšstats par to, cik tai jābūt ietilpīgai, cik tā varētu svērt, ar ko rēķināties to formējot u.tml.

“Somā liekamie priekšmeti, medikamenti, personīgās higiēnas un pārtikas preces, protams, katram atšķirsies. Bet bez steigas būtu jāpārdomā ne vien somā liekamie priekšmeti, bet arī jāsagatavo personas dokumenti un jāiegaumē vai, vēl labāk, jāpieraksta blociņā tuvinieku un svarīgu dienestu telefonu numuri” norāda bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja Līga Rozīte pēc ārkārtas gadījumu somas sakomplektēšanas.

Katastrofu, pandēmiju vai karadarbības rezultātā var pazust elektrība, internets un mobilie sakari, var nestrādāt veikali, degvielas uzpildes stacijas un bankomāti. Šis buklets palīdzēs savlaicīgi sagatavoties, lai spētu noturēties šādos apstākļos vismaz pirmās 72 stundas jeb 3 diennaktis, līdz atbildīgie dienesti būs spējīgi atjaunot kritiskos pakalpojumus un sniegt nepieciešamo palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

72h buklets lejuplādējams šeit.

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Ārkārtas gadījumu somas saturs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.