Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēkā ar meistarklasi atklās izstādi

3. februārī ar īpašu gleznošanas meistarklasi tiks atvērta bijušās valcēnietes, ilggadējās Birzuļu bibliotēkas vadītājas Vijas Meisteres radošo darbu izstāde “Ar kafijas lāsi”. Ekspozīcijā apskatāmie darbi gleznoti kafijas tehnikā, kas darbiem piešķir īpašu siltuma un senatnīguma noskaņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vija Meistere ar kafiju sāka gleznot 2020. gadā, pēc tam, kad kādā vasaras rītā vēlējās sev pagatavot tasi kafijas, bet atskārta, ka nav izdzerta iepriekšējā: “Izlēmu, ka zudumā to nelaidīšu, mēģināšu ar to kaut ko “uzgleznot”.” Tā tapa pirmais radošais darbs ar kafiju “Neizdzertā kafija 1”. Šī un vēl citas ar kafiju tapušās gleznas būs apskatāmas Valkas bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļā līdz 3. aprīlim.

Vaļaspriekam – gleznošanai Vija Meistere intensīvi pievērusies, beidzot aktīvās darba gaitas Birzuļu bibliotēkā, kur nostrādāja teju 27 gadus. Viņa radoši izpaužas un pilnveido prasmes kā ierastajā tehnikā, tā plastilīnā, kafijā, lūpu krāsās, špaktelī un nesen iemēģināta roka arī ekoprintā. Vija atzīst, ka liels stimuls turpināt radoši strādāt ir darbu pieprasījums izstādēm. Līdz šim viņas darbi izstādīti teju 30 Smiltenes un Valkas novadu bibliotēkās, tautas namos, muzejos un citās publiskajās telpās.

Aicinām iemēģināt roku un radīt savus mākslas darbus kafijas tehnikā Vijas Meistares vadītajā meistarklasē “Gleznošana ar kafiju” 3. februārī plkst.14.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.