Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēkā apskatāma ilustrāciju izstāde “Ineses māja”

Visu martu Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā būs apskatāma arhitektes un grāmatu ilustratores Annas Vaivares ceļojošā ilustrāciju izstāde ar nodarbību “INESES MĀJA”, kas paredzēta sākumskolas vecuma bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

15.martā paredzēta tikšanās ar mākslinieci sākumskolas vecuma bērniem, kuras laikā viņi iepazīs arhitekta darbu, uzzinās, kā notiek mājas plānošana un iemēģinās roku, plānojot un zīmējot savu sapņu māju.  Vietu skaists ierobežots, tāpēc interesentu aicinām pieteikties savlaicīgi, sazinoties ar nodaļas vadītāju Zani Sīmani – tel. 29153117, e-pasts bernubiblioteka@valka.lv.

Bibliotēkā apskatāmas Annas Vaivares oriģinālilustrācijas, kas radītas Guntas Šnipkes bilžu grāmatai ar tādu pašu nosaukumu “Ineses māja”. Tā izdota 2022. gada pavasarī izdevniecībā “Liels un mazs”.  Bilžu grāmatas pamatā ir dzejolis, kas asprātīgā un vieglā formā runā par ļoti nopietnu tēmu – arhitekta darbu un māju kā komplicētu cilvēka dzīves paradumu, vērtību un sociālo attiecību kopumu, kas arhitektam jāpārvērš reālā ēkā.

Ilustratore grāmatas tēliem un viņu gaitām piešķīrusi spilgtus un komiskus vaibstus. Mākslinieces atjautīgā iztēle baltās uz pašas pieredzi arhitekta praksē, kas ir viņas pirmā izglītība, kurai viņa pievienojusi studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā ar specializāciju ilustrācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Annas Vaivares ilustrēšanas stilu raksturo izteikti telpiska domāšana, neparasti skatupunkti, spēcīgas krāsas, asi guaša un akvareļa triepieni. Viņa spēj vizuāli akcentēt tempu, negaidītību, mijiedarbību, veidot ilustrācijā paradoksālas situācijas.

Grāmata “Ineses māja” saņēmusi pirmās pakāpes ordeni radošās izcilības festivālā ADWARDS.

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.