Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēkā apskatāma ilustrāciju izstāde grāmatai “Uzzīmē baltu lietu”

Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā līdz 11.aprīlim apskatāma mākslinieces Neonillas Medvedevas grāmatas “Uzzīmē baltu lietu” ilustrāciju izstāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmata “Uzzīmē baltu lietu” ir autobiogrāfiskos motīvos balstīts miniatūru krājums, kas stāsta par meiteni, kura grib kļūt par gleznotāju. Izrādās, ka tas nemaz nav viegli – ir jāprot ne tikai zīmēt, gleznot, veidot, dzēst, strādāt ar tušu un piekņopēt papīru, bet arī izzināt dabu un izprast citu mākslinieku paveikto.

Mākslinieces radītās atmiņu skices no pirmajiem soļiem mākslas pasaulē paspilgtina Andras Manfeldes grāmatas noskaņu. “Tās ir atmiņas par pirmo dienu ieejot mākslas skolā, pirmo reizi sastopot tās direktoru, par guaša krāsas salkano smaržu un garšu, par pirmo iepazīšanos ar drapērijām, perspektīvu, refleksu un lazēšanu. Un, protams, plenēriem – vasaras gaidītāko notikumu,” secina Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Zane Sīmane.

Mākslinieces Neonilla Medvedeva (1987) dzimusi Rīgā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas figurālās glezniecības meistardarbnīcu. Kopš 2006. gada piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī sarīkojusi vairāk nekā 15 personālizstāžu. Neonilla nodarbojas arī ar ikonu glezniecību, baznīcu restaurāciju un apgleznošanu.

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.