Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēkā apskatāma gleznu izstāde “Procesā…”

Ieviņa Korčinska “Jūra”.

Valkas bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas telpās no 1.februāra līdz 31.martam būs apskatāma valcēnietes Ieviņas Korčinskas gleznu izstāde “Procesā…”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cik sevi atceras, Ieviņa Korčinska ir zīmējusi. Savulaik ir strādājusi par vizuālās mākslas skolotāju Valkas 2.vidusskolā, kur mācīja skolēniem zīmēt, gleznot, darboties ar dažādiem materiāliem u.tml. Gleznošanai Ieviņa pievērsās pirms pieciem gadiem, pēc līnijdeju grupas izjukšanas, kad parādījās vairāk brīvā laika. Vēlmi zīmēt viņa nolēma izprast un izkopt, iestājoties mākslinieces un pedagoģes Marutas Stabulnieces vadītajā gleznošanas studijā Valkas mākslas skolā.

Studijā, zīmējot un gleznojot ar dažādiem krāsu materiāliem, Ieviņa par iecienītākājām atzinusi eļļas krāsas, bet darbu tematikā aizvien nav vērojams viens konkrēts virziens. “Man patīk izmēģināt gleznot visu ko – cilvēkus, dzīvniekus, dabu, jūru, ziedus… Gribas izmēģināt visu!”  saka Ieviņa. 

Caur izstādi māksliniece vēlas dalīties priekā, kas viņu pārņem, esot procesā – laikā, kad tiek radīts mākslas darbs no idejas līdz tā uznešanai uz audekla un pat pēc tam. “Katrs tapušais darbs ir kā īpašs process – izjust, vērot, izsapņot un apdomāt.” atklāj I. Korčinska. 

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.