Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēkā apskatāma gleznu izstāde “Atvēršanās”

No pirmdienas, 13. decembra Valkas novada Centrālās bibliotēkas telpās, publikas apskatei tiks nodota mākslinieces Alevtina Karpats (Igaunija) gleznu izstāde “Atvēršanās”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māksliniece Alevtina Karpats dzimusi Valkā, bet bērnībā ģimene pārcēlusies uz kaimiņpilsētu Valgu, kur viņa dzīvo arī šobrīd. Lai gan lielākā dzīves daļa veltīta sportam, Alevtina atklāj, ka vienmēr bijusi kreatīva personība. Savas radošās gaitas viņa uzsāka pirms 12 gadiem, kad netīši nokļuva Valkas Mākslas skolā un nolēma apvaicāties par iespējām tajā mācīties pieaugušajiem bez latviešu valodas zināšanām. Alevtina joprojām apmeklē Valkas Mākslas skolu, kur turpina pilnveidot savas gleznošanas prasmes pie mākslinieces un skolotājas Marutas Stabulnieces. “Maruta ir lieliskākā skolotāja kāda man jebkad bijusi. Viņa vienmēr atbalsta, palīdz, un mēs visi esam kļuvuši par vienu lielu ģimeni,” stāsta Alevtina Karpats.

Alevtinas darbi ir krāsu piesātināti, tos pavada romantiska un nedaudz noslēpumaina noskaņa. Lielākoties māksliniece glezno izjustus sieviešu portretus, bet starp tiem pavisam harmoniski iekļaujas pa kādai ainavai un klusai dabai.

Izstāde “Atvēršanās” būs apskatāma līdz 2022. gada 28. janvārim Pieaugušo literatūras nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai apskatītu izstādi, ierodoties bibliotēkā, jāuzrāda sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.