Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēka aicina uz Ūdra nama 120. jubilejai veltītu izstādi

Līdz 4. februārim Valkas novada Centrālās bibliotēkas (Valkas NCB) novadpētniecības stendā apskatāma izstāde “Katrai mājai ir savs stāsts. Ūdra nams un citi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas gan ir Ūdra nams? Šo vienīgo jūgendstila ēku Valkas pilsētā 1902. gadā cēlis Jāņa Cimzes audzēknis, Lugažu draudzes skolotājs, Valkas Viesīgās biedrības dibinātājs Mārtiņš Ūdris. Vēlāk viņš nodevis namu sabiedrības vajadzībām. Tajā atradusies Valkas apriņķa valde, padomju laikos – milicija un kopš 1992. gada šeit darbojas Latvijas Valsts policijas Valkas iecirknis.

Izstāde ir veltījums Ūdra nama 120. jubilejai. Ekspozīcijā iekļautas arī vēstures liecības – preses materiāli un fotoattēli par citām Valkas pilsētas sabiedriskajām ēkām un daudzdzīvokļu namiem. Interesantu salīdzinājumu ar mūsdienām sniegs fotoamatiera Argolda Vilka pagājušā gadsimta sešdesmito gadu fotogrāfijas.

Galvenā bibliotekāre novadpētniecības darbā Jana Čākure par jaunizveidoto izstādi atklāj: “Katrai ēkai ir savs stāsts. Tas ir stāsts par tās tapšanu, par cilvēkiem, kas to cēluši, kas vēlāk tajā dzīvojuši vai strādājuši. Tas ir stāsts par to, kādas pārvērtības ēka piedzīvojusi gadu gaitā, kā tā mainījusies vai tieši otrādi – saglabājusi savu sākotnējo izskatu.”    

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.