Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bērni dejo tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”

Tautas deju kolektīvs “Vainadziņš” piedalījās tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda” Ventspilī. Dejotāji kopā ar vadītāju Ingu Aleksejevu pirms svētku atklāšanas. FOTO: LĪGA ORLEANA

25. maijā tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda” Ventspilī piedalījās Valkas novada bērnu un jauniešu centra “Mice” tautas deju kolektīvs “Vainadziņš” (1.–4. klašu bērni). Festivālā Ventspilī piedalījās aptuveni 1700 dejotāju no 83 Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales bērnu deju kolektīviem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” šogad notika 25. reizi. Festivāls ir viens no XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku starpsvētkiem, ko rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Tā mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus dziesmu un deju svētku procesā, svētku tradīciju saglabāšanā un turpināšanā, popularizējot Latvijas skolēnu deju kolektīvu radošās aktivitātes.

Katru gadu festivāls notiek citā pilsētā, šogad dejotāji tikās
24. maijā Dobelē un 25. maijā Ventspilī. Valsts izglītības satura centra mājaslapā ir teikts, ka pirmajā tautas deju festivālā 1990. gadā Rīgā, kas notika Mazajā Ģildē, piedalījās 22 kolektīvi un 600 dejotāji. Gadu gaitā festivāls ir izaudzis par grandiozu pasākumu.

Festivāls iesākās ar ielu koncertiem vairākās vietās Ventspilī. Valkas bērni dejoja brīvdabas estrādē pie koncertzāles “Latvija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc ielu koncertiem Ventspils Lielajā laukumā pie koncertzāles “Latvija” notika tautas deju festivāla “Latvju bērni danci veda” atklāšana, kurā pulcējās visi svētku dalībnieki un atbalstītāji. Pēc atklāšanas visi devās kopīgā svētku gājienā uz Olimpisko centru “Ventspils”.

Tur deju kolektīvi no Talsiem, Ventspils un Liepājas izdejoja festivāla tautas deju lielkoncertu “Iešūpo jūru”. Lielkoncertā piedalījās arī kori no Ventspils un sitaminstrumentālisti ar priekšnesumu. Koncertu vadīja Ieva un Emīls Ķiģeļi no LTV raidījuma “Mēs ar brāli kolosāli”. Pēc koncerta kolektīvu vadītājiem pasniedza pateicību rakstus. Festivāls noslēdzās ar dalībnieku ballīti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.