Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā viesojas pasaules līmeņa basketbola speciālisti

Aizvadītā gada nogalē Valkā norisinājās piecu dienu basketbola nometne “Laiks piespēlei”, kurā ar jauniešiem no visas Latvijas strādāja latviešu basketbola leģenda Gundars Vētra. Foto: No “Facebook”

Aizvadītā gada izskaņā Valkā notika nu jau tradicionālā bērnu un jauniešu basketbola nometne “Laiks piespēlei”, kuras vadītājs ir Kristaps Kozlovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 26. līdz 30. decembrim Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē pulcējās 29 bērni no 12 Latvijas basketbola klubiem, lai saturiski piepildīti aizvadītu vērtīgu sportiskās pilnveides nometni.

“Nometnes Valkā organizēju piecus vai sešus gadus,” stāsta Kristaps. “Tās ir divas nometnes gadā – vasarā ar BK “Rīga” akadēmijas komandām aizvadām nometni “Basketbola klase”, ziemā tā ir nometne “Laiks piespēlei”, kurā piedalās bērni un jaunieši no visas Latvijas. Šajā nometnē parasti uzaicinu basketbola un citu sporta veida profesionāļus – spēlētājus, trenerus, tiesnešus, personības, kas var nometnes dalībniekiem dot savu pieredzi, redzējumu, padomus.”

Šogad dalībai nometnē tika uzaicināts Latvijas basketbola izlases treneris, bijušais NBA un izlases spēlētājs un izcila personība Gundars Vētra, Latvijas 3×3 basketbola izlases treneris, Tokijas olimpiskais čempions Raimonds Feldmanis, kā arī Latvijas U-16 basketbola izlases treneris Agris Galvanovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Katrs no pieaicinātajiem speciālistiem novada savu lekciju, stāsta par sevi, par karjeras izvēles motivāciju, par savu ceļu sportā, kam iets cauri – slavai, grūtībām, viss tiek stāstīts pa īstam, bez izpušķojumiem,” par speciālistu ieguldījumu nometnē atklāj tās vadītājs. “Pēcāk ir jautājumu un atbilžu sadaļa, pēc kā seko praktiskā nodarbība, kurā speciālisti atklāj savu redzējumu, vīziju.”

Piecu dienu laikā nometnes dalībnieki treniņos aizvada daudz praktisku nodarbību, apgūstot praksē noderīgas zināšanas un iemaņas.

“Dienā notika trīs treniņi, dalībnieki attīstīja savu basketbola tehniku, spēles elementus – driblu, metienu, noslēgumu, daudz un niansēti tika runāts par katra elementa detaļām, pielietošanu spēlē. Dalībnieki spēlēja savā starpā viens pret vienu, divi pret diviem, trīs pret trim, pēc kā šīs spēles tika analizētas un izrunātas nianses,” skaidro Kristaps. “Šajās nometnēs mazāk uzmanības pievēršam fiziskai sagatavotībai, vairāk spēles elementiem un sapratnei.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kristaps Kozlovskis atklāj, ka sākotnēji, kad meklējis vietu, kur aizvadīt nometnes “Basketbola klase” un “Laiks piespēlei”, viņš apmeklējis vairākas pilsētas, apskatījis sporta infrastruktūru, ticies ar atbildīgajiem cilvēkiem un pašvaldības vadītājiem, taču Valkai kā galamērķim bijis visvairāk priekšrocību.

“Valkā ir laba aura, šeit ir ļoti atsaucīgi cilvēki un viss ir piemērots produktīvai nometnes aizvadīšanai,” jautāts par Valkas izvēli, skaidro Kristaps. “Šeit ir viss, lai nometne varētu notikt visaugstākajā līmenī – treniņu apstākļi, lieliska zāle un tās vadītājs Andris Dainis, dzīvošana, ēdināšana un, protams, kas nav maznozīmīgi, arī pašvaldības pretimnākšana izmaksās.”

Kristaps Kozlovskis atklāj, ko nākamo nometni “Laiks piespēlei” plānots aizvadīt jau starptautiskā līmenī, piedaloties arī Igaunijas klubiem.

“Šeit vienmēr ir patīkami atgriezties, jo zini, ka viss, kas saplānots un sarunāts, varēs netraucēti notikt vislabākajā līmenī.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.