Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā vērienīgi svin Lugažu laukuma un Ausekļa ielas rekonstrukcijas pabeigšanu

Lugažu laukuma un Ausekļa ielas posma atklāšanas svētkos apmeklētāji priecājās par gaismas un lāzerstaru rotaļām. FOTO: INGŪNA JOHANSONE

Pēc trešdienas vakara tumsā notikušajiem Lugažu laukuma un Ausekļa ielas 522 metru garā posma rekonstrukcijas pabeigšanas svētkiem, atzinīgi vārdi izskanējuši ne tikai sociālajos tīklos, bet tos cilvēki rīkotājiem veltīja arī svētku norises laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākoties komplimentus saņēma krāsaino gaismiņu spēle Lugažu laukumā esošajos kokos. Daudzi valcēnieši atzina, ka tas būtu tik skaisti, ja laukums visos nozīmīgos svētkos būtu izgaismots. Taču apzinoties, ka tas naudas izteiksmē nav lēts prieks, priecājās par redzēto cerībā, ka atkal kādreiz laukums uzmirdzēs dažādu krāsu gaismu rotaļās. Pozitīvas emocijas un dejasprieku sniedza arī Latvijā pazīstamais mūziķis Jānis Stībelis, kurš bērnībā vasaras pavadījis Valkā. Mūziķis atzina, ka kopš tiem laikiem pilsēta ir pārvērtusies līdz nepazīšanai.

Valcēniešiem un novada iedzīvotājiem tik svarīgā notikumā klāt bija arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Parlamentārais sekretārs Gatis Zamurs.

“Ikdienā veicot savus darba pienākumus, ļoti labi redzam, ka Latvijā ir pašvaldības, kurām sanāk, un ir arī tādas, kurām nesanāk. Ir pašvaldības, kuras meklē dažādus ieganstus nedarīt un stāsta par to, ka administratīvi teritoriālā reforma padarījusi dzīvi sarežģītāku, un, protams, ir pašvaldības, kuras izmanto šīs reformas iespējas. Šobrīd man ir tas gods būt šādā pašvaldībā – Valkas novadā. Šie abi objekti, kurus redzam pēc rekonstrukcijas, ir tapuši, apvienojot finansējumu no vairākiem fondiem, tostarp arī Valsts kases aizdevuma. Ministrija ar prieku šādus projektus atbalsta. Ceram, ka Valkas novada pašvaldība tikpat aktīvi arī turpmāk strādās pie infrastruktūras attīstības projektiem. Ņemot vērā mana amata situāciju, jāteic, ka diezgan droši zinu, ka nākotnes atbalstāmie projekti būs saistīti ar Zaļo kursu un zaļajām idejām. Ejot gājienā pa Ausekļa ielu, redzēju vairākas nosiltinātas daudzdzīvokļu mājas. Arī iebraucot Valkā, skatam paveras pievilcīga aina ar atjaunotiem namiem. Ar lepnumu dzirdu informāciju par to, kādos tempos Valkas novads tuvojas tām pašvaldībām Latvijā, kas var lepoties ar šo procesu. Jūs esat paraugs daudzām Latvijas pašvaldībām. Atgādināšu – vislētākā enerģija ir tā, kuru mēs netērējam,” uzsver G. Zamurs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ielūgumu uz svētkiem bija saņēmis arī Smiltenes ceļu būves uzņēmuma SIA “8 CBR” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Savā uzrunā valcēniešiem viņš atklāja: “Es pārstāvu ceļu būves uzņēmumu, kas būvē ceļus, tiltus un mākslīgās būves visā Latvijā, sākot no Valkas līdz pat Indrai. Esmu priecīgs atklāt šo Ausekļa ielas rekonstrukcijas projektu. Kopējais izbūvētās ielas posma garums ir 522 metri. Lai saprastu, cik daudz šajā objektā ir izlietots materiālu, nosaukšu dažus ciparus. Lai izdarītu visus plānotos darbus, ir izlietotas 1300 tonnas asfalta, ieklāti 1900 kvadrātmetri bruģa, ievestas 4,5 tonnas šķembu. Tas ir aptuveni 100 kravas vilciena vagonu. Ir izlietoti 2,5 tūkstoši kubikmetru smilšu. Ja jautāsiet, cik tas viss maksā, atbildēšu – 640 tūkstošus eiro. Tas ir dārgi vai lēti? Pateikšu tikai to, ka mēs kā uzņēmums neko nenopelnījām, strādājot šajā objektā. Valcēniešiem ir jāsaka paldies savai pašvaldībai, ka par tik lētu naudu izdevies īstenot šo brīnišķīgo projektu.

Vairāk foto no svētkiem – www.ziemellatvija.lv.

Inga Karpova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.