Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā uzdarbojas vandaļi

Par to, kā izskatījās vides objekts “Tālvils”, tagad atgādina vien fotogrā­fijas. Foto: No Valkas pilsētas kultūras nama arhīva

Jau stāstījām, ka šonedēļ Valkā norisinās starptautiskais teātru festivāls “Tālvils”. Festivāla sākumā pie Valkas pilsētas kultūras nama bija arī izvietots vides objekts par godu festivā­lam, taču jau otrā dienā tā vairs nebija savā vietā. Vandaļi esot pamanījušies to salauzt un izmest pie strūklakas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Diemžēl otrdienas naktī, neilgi pēc pusnakts, trīs puiši, no kuriem viens bija ar riteni, to salauza un izmeta pie strūklakas. Dažiem tas liekas tā labāk,” sociālajos tīklos norādījis Valkas pilsētas kultūras nama di­rektors Aivars Ikšelis.

Iedzīvotāji cer, ka vandaļi tiks at­rasti un sodīti. Ivita Aumeistere “Fa­cebook” raksta: “Žēl, ka uzraksta vairs nav, tas bija skaisti. Varēja visu nedēļu stāvēt.” Arī citi viņai piekrīt, ka kopskats bija ļoti skaists.

A. Ikšelis norāda, ka nodarīti lie­li finansiālie zaudējumi. “Ļoti skumji, ka ir tādi cilvēki, kas izposta citu darbu. Šis uzraksts tika izgata­vots firmā pēc pasūtījuma, no pu­tuplasta materiāla, no kā tika veido­ti burti, kas piestiprināti pie speciā­lām pamatnēm. Tas tika izgatavots par valsts līdzekļiem valsts simtga­dē. Mūsu rīcībā bija gan videoka­meru fiksētais materiāls, gan fotogrāfijas, ko nodevām Valsts polici­jai. Ļoti ceram, ka vainīgie tiks at­rasti,” viņš saka.

Valsts policijas Valkas iecirkņa priekšnieks pulkvežleitnants Sergejs Majors stāsta, ka par minēto gadīju­mu ir saņemts iesniegums un tiek veikta lietas apstākļu skaidrošana. “Viennozīmīgi, šo gadījumu izskatī­sim. Palīdzēs videokameru ieraksti. Skaidrs, ka tā ir tīša mantas bojāša­na, tāpēc lieta ir nodota krimināl­policijas nodaļas rīcībā. Ir uzsākts kriminālprocess pēc Kriminālliku­ma 185. panta par mantas tīšu iznī­cināšanu un bojāšanu,” “Ziemeļlat­vijai” skaidro S. Majors un min, ka patiesībā daudzus huligānisma ga­dījumus palīdz atklāt videokamerās fiksētie materiāli. “Protams, tās ne­aptver visu pilsētu, tāpēc vietās, kur to nav, mums ļoti svarīga ir sadarbī­ba ar iedzīvotājiem. Būtiski, lai viņi, redzot kādas nekārtības vai vandā­lismu, ziņo par to policijai,” norāda S. Majors

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.