Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā un Valgā notikušajā 20. Lielajā labdarības robežtirgū ikviens atrada sev vajadzīgo

Lai gan aizvadītajā sestdienā, 11. maijā, 20. Lielā labdarības robežtirgus vairāk nekā 300 tirgotājus un kuplo apmeklētāji skaitu saldēja stiprais vējš, bet ik pa brīdim karsēja saules stari, šis Latvijas – Igaunijas pierobežā notiekošais pasākums noteikti izdevās. Šim latviešu un igauņu kopīgajam tirgum ir sava “odziņa”. To arī atzina pirmo reizi atbraukušie no citām Latvijas vietām – Zemgales un Latgales.
FOTO: INGA KARPOVA

11. maijā dvīņu pilsētās Valkā un Valgā notika 20. Lielais labdarības robežtirgus. Savā pastāvēšanas vēsturē šogad tas norisinājās tikai vienu dienu, bet “Ziemeļlavija” lielākoties saņēma pozitīvas atsauksmes gan par plašo stādu un preču izvēli, gan arī kultūras un izklaides programmu. Vienīgi amatnieki, kuri bija izvietoti igauņu pusē gar Pedeles upes krastu, sūkstījās par neērtībām, ko sagādāja stiprais un aukstais vējš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai paspētu izbaudīt visus pasākumus, daudzi vispirms uzmanīgi izpētīja piedāvājumu un tikai tad atvēra naudas maku, iepirkās, aiznesa pirkumus uz savām automašīnām vai vietējie – uz mājām un tad devās atpakaļ, lai noskatītos koncertu, iestiprinātos un nobaudītu kādu alus kausu vai vienkārši izbaudītu šī uz Latvijas – Igaunijas robežas notiekošā tirgus īpašo gaisotni.

To darīja arī tirgus “krusttēvs” – dānis Ole Kristersens. “Ziemeļlatvija” viņu sastapa kopā ar bijušo Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli. Abi atceras, ka pirms divdesmit gadiem Ole, kurš tolaik Dānijas pilsētā Hinnerupā bija tirgus orgkomitejas vadītājs, rosinājis valcēniešus rīkot šādu robežtirgu. Šogad sirmais dānis ieradies apskatīties, kā šo divdesmit gadu laikā tirgus izaudzis un attīstījies. Viņš atzina, ka kopumā ar redzēto ir apmierināts, tikai brīnījās, ka tik grandiozs pasākums notiek tikai vienu dienu.

Jāteic, ka viena no stabilākajām un gaidītākajām tradīcijām ir robežtirgus Labdarības loterija. To tradicionāli organizē Valkas Rotari klubs. Tā pārstāve Laila Ozoliņa stāsta, ka šogad, aicinot uzņēmējus un iedzīvotājus, atbalstīt balvu fondu, atsaucies necerēti liels skaits labvēļu. Jau no paša rīta Valkas ‒ Valgas kopīgajā centrā pie telts veidojās rinda, lai izmēģinātu veiksmi šajā loterijā. Pavisam bija sagatavotas 360 laimestu biļetes. Mācoties no iepriekšējo gadu pieredzes un uzklausot cilvēku ieteikumus, šogad katrs varēja iegādāties tikai divas biļetes. Tas tāpēc, lai visiem rindā stāvētājiem būtu iespēja tikt pie laimesta. Pusotras stundas laikā visas biļetes bija jau iztirgotas, laimesti izdalīti un ietirgoti 720 eiro. Labdarības loterijā iegūtos līdzekļus plānots izmantot pastaigu takas izveidei Valkā gar Pedeles upi posmā no Lauktehnikas līdz Zāģezeram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk foto no robežtirgus – www.ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.