Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā un Valgā notiek 18.Lielais labdarības robežtirgus

Foto: Inga Karpova

Pēc divu gadu pārtraukuma šo sestdien un svētdien, 7. un 8. maijā, dvīņu pilsētās Valkā un Valgā notiek pircēju un pārdevēju ilgi gaidītais Lielais labdarības robežtirgus. Tā programmā ir gan jau tradicionālie pasākumi, gan pilnīgi jaunas aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada Tūrisma un informācijas biroja  tūrisma speciāliste Laura Krastiņa stāsta, ka tirgū piedalīsies aptuveni 250 tirgotāji no Latvijas dažādām vietām, tostarp arī no Rīgas, Liepājas un Daugavpils, Igaunijas tuvām un tālām vietām un arī Lietuvas.

Tirgotāji tirgosies abas dienas

Šogad elektroniski pieteicās tikai tie tirgotāji, kuri ir gatavi aktīvi piedāvāt savu preci ne tikai tirgus pirmajā dienā – sestdien –, bet arī svētdien. Līdz šim notikušajos robežtirgos aktīvāka tirgošanās notika sestdienās. L. Krastiņa atzīst, ka šogad piedalās mazāks skaits tirgotāju. Tas tāpēc, ka tirgotājiem ierādītas plašākas tirgošanās vietas, kā arī līdz ar tirgus jauno atrašanos vietu ir nedaudz samazinājusies kopējā platība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šopavasar robežtirgus notiks dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgajā centrā, Valgas pilsētas centrālajā laukumā, Latvijas pusē – Raiņa, Rīgas un Latgales ielās, bet Igaunijas pusē – Sepruse ielā un Raja ielā starp lielveikaliem “Rimi” un “Selver”, kā arī Tartu ielā līdz Pedeles upes tiltam. Līdz ar to iedzīvotājiem jārēķinās, ka Valkas pusē būs slēgta satiksme Raiņa, Latgales un Rīgas ielās, sākot no krustojuma ar Sēlijas ielu. Sēlijas ielu arī nevarēs izbraukt, taču nelielo stāvlaukumu pie Pedeles Dabas takas varēs izmantot automašīnu novietošanai. Savus transportlīdzekļus varēs atstāt arī “Rimi” un “Selver” stāvlaukumos. L. Krastiņa atzīst, ka, iespējams, atbraucējiem savas mašīnas būs jāatstāj vietās, kur tas atļauts, piemēram, Valkā, pie pašvaldības ēkas Rīgas ielā 25, un līdz tirgus norises vietai jādodas kājām.

Būs gan Labdarības loterija, gan arī jauni pārsteigumi 

Viena no nemainīgajām robežtirgus pirmās norises dienas tradīcijām ir Valkas Rotari kluba rīkotā labdarības loterija. Tā norisināsies arī šogad. Ievāktos naudas līdzekļus par biļetēm šogad plānots izlietot galda spēļu iegādei Valkas novada multifunkcionālajam jaunatnes iniciatīvu centram “Jaunietis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Notiks arī tradicionālais Valgas pašvaldības organizētais grilēšanas konkurss “Grils bez robežām”. Tas norisināsies sestdien, 7. maijā, laukumā pie bijušajām ūdensdzirnavām Valgā, Tartu ielā 2.

Viena no sestdienas interesantākajām aktivitātēm Valkā un Valgā solās būt literāri sportisks pasākums “Noskrien Contru”. Pasākuma laikā ikviens aicināts just līdzi, atbalstīt vai pievienoties igauņu dzejniekam Contram 10 kilometru garā skrējienā. Šajā dienā pulksten 10 Valkas stadionā notiks literāra iesildīšanās, pēc kuras tiks dots starts skrējienam. Tajā aicināts piedalīties ikviens, veicot savām spējām un vēlmēm atbilstošu posmu, jebkurā brīdī pievienojoties dzejniekam trasē. Tiem, kuri plāno veikt pilnu distanci,  jāreģistrējas no pulksten 9.30.

Paralēli skrējienam un par godu Mātes dienai stadiona futbola laukumā notiks literāri sportiskas aktivitātes bērniem un jauniešiem – precizitātes, ātruma, izveicības un citas disciplīnas ar vienojošo elementu ‒ grāmatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Valgas pilsētas stadionā pievienoties Contram otrajā 10 kilometrus garajā skrējienā varēs pulksten 12.45.

Dzejnieka aizraušanās ir skriešana. Viņš ir piedalījies vairāk nekā 70 maratonos. Dzejnieka šī brīža mērķis ir veikt 10 kilometrus garu distanci to pilsētu stadionos, kuru nosaukums sākas ar burtu V. Tāpēc šajā dienā tiks skriets gan Valkas, gan Valgas pilsētas stadionā.

 Contra jeb Marguss Konnula ir godalgots igauņu un mazliet latviešu dzejnieks, kurš apguvis latviešu valodu, atdzejojis latviešu dzejnieku Eduardu Veidenbaumu un izdevis dzejoļu krājumu “Tik grūti ir būt latvietim”. Dzejnieks publicējis arī dažas prozas grāmatas, tostarp “Mana Latvija”, kurā aprakstīta Latvijas atklāšana. Contras daiļrade ir humora, satīras, ironijas un paradoksu pilna ‒ viņa personība atvērta un infantili patiesa. Contra bieži tiek aicināts uz dažādiem literāriem pasākumiem Latvijā, tostarp arī Valkas novada Dzejas dienās. Ir pabijis arī raidījumos “Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli” un “Literatūre”, kurā viņš atklāja savu aizraušanos ar E. Veidenbaumu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

18. Lielā labdarības robežtirgus programma:

Sestdien, 7. maijā, no pulksten 8 līdz 16:

• tirgošanās jau no pulksten 8,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• robežtirgus svinīgā atklāšana – pulksten 9.30,

• visas dienas garumā līdz pulksten 16 izklaides bērniem un jauniešiem – piepūšamās atrakcijas, sejiņu apgleznošana, radošā darbnīca “Filca rotas māmiņai”, spēle “Cornhole”. Dažādu Valkas/Valgas grupu, deju

 kolektīvu un ansambļu priekšnesumi Valgas – Valkas Dvīņu pilsētu centrā – no pulksten 10,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Valkas novada un Valgas pašvaldību vadības labdarības desu cepšana no pulksten 11 līdz 14.

Svētdien, 8. maijā, no pulksten 8 līdz 14:

• tirgošanās jau no pulksten 8,

• robežtirgus otrās dienas atklāšana – pulksten 9.30,

• visas dienas garumā līdz pulksten 14 izklaides bērniem un jauniešiem – piepūšamās atrakcijas, sejiņu apgleznošana un radošā darbnīca “Filca rotas māmiņai”,

• Valkas pilsētas stadionā pulksten 10, bet Valgas stadionā pulksten 12.45 – literāri sportisks pasākums “Noskrien Contru”,

• dvīņu pilsētu Valkas un Valgas centrā pulksten 11 notiks Valkas – Valgas bērnu un jauniešu koncerts, veltīts Mātes dienai,

• unikāls notikums robežtirgus vēsturē – pirmais Pedeles upes krastu mačs tautas bumbā Valgas – Valkas Dvīņu pilsētu centrā – sākums pulksten 12.30.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.