Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valka un Valga nosvin 438. dzimšanas dienu

Ar daudzu kolektīvu, tostarp folkloras kopas “Nāburgi” piedalīšanos parādē krāšņi noslēdzās Valkas un Valgas dzimšanas dienas svinības. Nākamgad jācer gājienā sagaidīt arī igauņus. Foto: Līga Orleana

Ar krāšņu parādi svētdien noslēdzās Valkas un Valgas dzimšanas dienas svinības. Gājienā piedalījās dažādi kolektīvi, iestādes, operatīvie dienesti un lauksaimnieki. Jau dodoties uz pulcēšanās vietu, vislielāko uzmanību piesaistīja kārķēnieši, kuru skaļā ugunsdzēsības automašīna tā vien aicināja iet lūkot, kas tur notiek tos, kas varbūt svētdienas dienā bija piemirsuši par gājienu cauri abām pilsētām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada izpilddirektors Ainārs Zābers solīja saskaitīt precīzi, cik cilvēku piedalījās šajā pasākumā, taču skaidrs ir viens – atsaucība no valcēniešu puses bija liela. Skaitīšana notikšot mehāniski, skatoties video.

Tikpat liela bija arī izdoma, kā sevi parādē parādīt. “Ļoti jauks pasākums, beidzot var redzēt, cik daudz mums ir aktīvu kolektīvu. Un tās ugunsdzēsēju mašīnas un lielie traktori! Super!” teica “Ziemeļlatvijas” uzrunātie skatītāji. Dažs gan pamanīja, ka parādē tikpat kā nebija igauņu. Jautājot, kāpēc tā, pašvaldības amatpersonas diplomātiski norādīja, ka daudz enerģijas tiek ieguldīts sadarbībā, taču ne vienmēr izrunātās vienošanās, plāni dzīvē īstenojas. Arī šajā gadījumā. Pozitīvi esot, ka gājienā gāja Valgas pašvaldības vadītāja un redzēja, kā tas izskatās no malas – Latvijas puse ir pārstāvēta godam, bet igauņu maz. Jācer, ka nākamgad parāde būs trīsreiz garāka, bet to, ka šāds pasākums ir vajadzīgs, apliecināja visi, kurus uzrunājām. Kāda skatītāja, daloties vērtējumā, novēlēja valcēniešiem nākamgad aktivizēt arī mazos kolektīvus kā Valmierā, kur parādē iet arī frizētavu darbinieki un daudzi citi mazi kolektīvi. Gājiens bija visai garš un arī temps ātrs, tāpēc noslēgumā dalībniekiem lieti noderēja sarūpētais mielasts – zupa, desiņas un salāti.

GALERIJA: Valkas–Valgas pilsētas svētku parāde un pikniks

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

GALERIJA: Bērnu izklaides un atrakcijas Valkas-Valgas pilsētas svētkos

GALERIJA: Livonijas tirgus Valgā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.