Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valka un Valga 2023.gadu sagaida kopā

Valgas pagasta vadītāja Monika Rogenbauma un Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis kopīgi visus sveica ar 2023. gada iestāšanos. Foto: Inga Karpova

Līdz šim tik vērienīgas jaunā gada sagaidīšanas svinības – ar diskotēku, lāzeršovu un ugunsskulptūrām – dvīņu pilsētas Valka un Valga nebija piedzīvojušas. To atzina gan latvieši, gan igauņi, kuri aizvadītajā sestdienā, 31. decembrī, Valkas un Valgas centrā apmeklēja kopīgās jaunā gada sagaidīšanas svinības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētki sākās jau pulksten 23 ar lāzeršovu un diskotēku. Daudzi, ieraugot kuplo svinētāju skaitu, izbrīnīti jautāja: “Vai tiešām Valkā dzīvo tik daudz cilvēku?” Taču šo pasākumu kaimiņu pašvaldības – Valkas novada pašvaldība un Valgas pagasta pašvaldība – abu pilsētu iedzīvotājiem rīkoja kopā.

V. A. Krauklis “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka jau svinību laikā pie viņa un Valgas pagasta vadītājas Monikas Rogenbaumas nākuši klāt gan latvieši, gan igauņi, lai pateiktu paldies par svētku jauko, pacilājošo un vienojošo gaisotni. Pašvaldības vadītājs atklāj, ka diemžēl tehnisku iemeslu dēļ cilvēki nesaklausīja kopīgo svētku uzrunu. Pēc svētkiem cilvēki sociālajos tīklos izteicās, ka noteikti šī tradīcija jāturpina, bet vajadzētu uzstādīt videoekrānu ar pulksteni, lai visi kopā varētu skaitīt atlikušās minūtes līdz gadu mijai. 

Pasākuma laikā notika diskotēka, kuru nodrošināja valcēnietis Dzintars Stočka. Skanēja latviešu, igauņu un ārzemju mūzika, un tā svinētājus rosināja laisties dejas solī. Taču, kā daudzi teica, svētku gaisotnei traucēja visos stūros sprāgstošais salūts. Bija ģimenes ar bērniem, kuras šī iemesla dēļ svētkus pameta, jo baidījās par bērnu drošību un arī par skaļo troksni, kas cēlās vienlaicīgi no daudzām vietām. Lai gan pirms tam pašvaldība informēja, ka kopīga salūta nebūs, lai ne tikai taupītu naudu, bet solidarizētos ar Ukrainas kara bēgļiem, kuriem ikviens skaļāks troksni rada trauksmi, šajā gadu mijā, salūtus šāva uz nebēdu.

GALERIJA: Valka un Valga 2023.gadu sagaida kopā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.