Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā un Smiltenē praksi sāk zvērināts notārs Harijs Rubenis

Zvērināts notārs Harijs Rubenis labprāt gaida pie sevis apmeklētājus gan Valkā, gan Smiltenē, lai palīdzētu iedzīvotājiem tikt galā ar kādiem viņiem būtiskiem juridiskiem jautājumiem. Foto: Jānis Deinats

Šonedēļ ir pirmā darba nedēļa zvērinātam notāram Harijam Rubenim. Viņš apmeklētājus pieņem kā Smiltenē, tā Valkā. Turpmāk viņš pildīs līdzšinējās notāres Lindas Eglītes darba pienākumus, kura nozīmēta praksei citā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

H. Rubenis ir no Pierīgas, ja precīzāk, no Ķekavas. Taču arī šī puse viņam nav sveša, jo 2018. gadā viņam bijusi iespēja būt praksē pie notāres Ivetas Ozoliņas. “Tobrīd es biju notāra palīgs un aizvietoju Ozoliņu vasarā atvaļinājuma laikā. Man bija iespēja iepazīt gan cilvēkus, gan apkārtējo vidi. Jau tajā laikā guvu pozitīvus iespaidus, jo šīs puses cilvēki ir ļoti patīkami, ar viņiem ir viegli komunicēt un sadarboties, kas mūsu profesijā ir ļoti būtiski. Pat ja ne vienmēr uzreiz ir skaidrs, kādu palīdzību, līdzdalību konkrētajā situācijā cilvēks vēlas saņemt no notāra, tad sarunu ceļā to vienmēr izdodas noskaidrot un atrisināt. Valkas pusē esmu bijis vairākkārt, arī braucām uz sacensībām. Tad vēl pats spēlēju basketbolu un ar komandu sacentāmies pret vietējiem – Valkas, Valgas puses sportistiem. Tagad gan sports dažādu apsvērumu dēļ ir nolikts malā,” norāda H. Rubenis.

Tiesību zinātnes aizrauj

H. Rubenis jau vidusskolas laikā sācis interesēties par tiesību zinātnēm. “Studēju Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, un tieši studiju laikā mani šī profesija ieinteresēja arvien vairāk. Tiesību nozares, kas vairāk saistīja, bija krimināltiesības, jo studiju procesā gūtā informācija par prakses piemēriem, kā arī iespēja apmeklēt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru raisīja domas, ka mana nākotnes profesija varētu būt saistīta ar kādu no amatiem tieši krimināltiesību nozarē,” papildina H. Rubenis, kurš studiju laikā bija arī duālās karjeras students. “Mācījos un paralēli profesionāli spēlēju basketbolu. No savas pieredzes varu teikt, ka tieši Latvijas Universitāte ir ideāla vieta jauniešiem, kur apvienot gan vienu, gan otru. Jo sportot un studēt, lai ko sasniegtu, abos ir daudz jāstrādā,” viņš saka un min, ka sirdij tuvāka izrādījusies juridiskā karjera, jo jau studiju pēdējā gadā H. Rubenis sāka strādāt zvērināta notāra birojā, kas viņam patika un deva motivāciju krāt zināšanas un pieredzi, kā arī izaugsmes iespējas, lai tālāk virzītos pa karjeras kāpnēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taujājot, ko viņam nozīmē strādāt šajā profesijā, H. Rubenis teic, ka tas ļauj būt tuvākā saskarsmē ar Latvijas iedzīvotājiem un tā ir iespēja sniegt zināšanas un praksē izmantot uzkrāto pieredzi, lai palīdzētu cilvēkiem atrisināt kādu viņiem svarīgu dzīves situāciju. “Tā ir liela atbildības un pienākuma sajūta, kas mijas ar vēlēšanos no savas puses sniegt maksimālo artavu, lai pakalpojuma saņēmējs būtu apmierināts. Man ir liels gods un pateicība, ka cilvēki uzticas un novērtē sniegto palīdzību. Ļoti patīkami ir saņemt atgriezenisko saiti, kad klients vai nu piezvana, vai atnāk ciemos un pastāsta, kā viņa darījums beigās ir atrisinājies pēc notāra biroja iesaistes. Ir patīkami redzēt, ka klienti atgriežas pie manis kā notāra. Tātad bijuši apmierināti ar kopīgo darba rezultātu un vēlas turpināt sadarbību jau pie kāda cita procesuāla jautājuma,” pauž H. Rubenis.

Jārisina sadzīviski juridiski jautājumi

Viņš stāsta, ka pamatā viss, kas cilvēkiem nepieciešams, nākot pie notāra, ir ikdienišķs un saprotams. Tie ir civiltiesiski darījumi, kas radušies kādās konkrētās dzīves situācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kā esmu novērojis, pēdējā laikā aktuālāki ir kļuvuši nekustamā īpašuma darījumi. Tā ir gan īpašumu pirkšana, gan pārdošana, iznomāšana vai ieķīlāšana. Līdz ar to pie notāra vēršas cilvēki, kas vēlas šīs lietas sakārtot juridiski pareizi. Vēl ir liela grupa, kur jārisina ģimenes tiesību jautājumi, kas skar nepilngadīgu bērnu intereses, tostarp saistībā ar izceļošanu no valsts vai bērnu pieskatīšanu, kad vecākiem pašiem jādodas prom un bērnam jāatrod kāda cita atbildīgā persona. Ir cilvēki, kuriem jāpalīdz sakārtot mantojuma tiesības vai kārtot laulības šķiršanas lietas,” risināmo jautājumu loku ieskicē notārs. Viņš stāsta, ka palīdzību pie notāra meklē arī juridiskas personas, kuriem saimnieciskās darbības veikšanai būtu nepieciešami kādi procesuālo darbību pakalpojumi. Notārs būs tas cilvēks, kurš palīdzēs pusēm izstrādāt vienošanos, cik vien iespējams, samierināt tās tur, kur nav panākta pilnīga saprašanās, nodrošinot vienošanās līdzsvaru un līdz ar to arī taisnīgumu, raugoties, lai mazāk pieredzējusī vai mazāk kompetentā puse nenonāktu nelabvēlīgā stāvoklī.

Notārs izskaidros tiesības, informēs par likumu un, ja tas ir nepieciešams, par tiesu praksi un teoriju. “Ja gadījumā nav iespējas tikties klātienē, tad mēs no savas puses piedāvājam pakalpojumus arī ar saziņu virtuālā vidē, piemēram, ar videokonferenču starpniecību. Digitālā vide strauji attīstās, izsniedzam arī elektroniskos parakstus, kas ļauj kādu daļu juridisku darījumu vai vienošanos noslēgt attālināti, nemaz nenākot uz biroju. Un tā ir viena no labajām lietām, ko mums ir iemācījis pandēmijas laiks, – meklēt jaunus risinājumus, lai ierasto lietu kārtība un darbi neapstātos. Turklāt šāds secinājums ir ne vien mūsu profesijā,” stāsta H. Rubenis un min, – gadījumā, ja kāds jautājums nebūs notāra kompetencē, viņš novirzīs pie pareizā speciālista, kas vairāk specializējas atbilstoši konkrētajam gadījumam.

Notārs ir Latvijas Republikas amatpersona, kuru amatā ieceļ tieslietu ministrs. Tiešie pienākumi – apliecināt dokumentu vai darījumu patiesumu. Notāra pienākumos ietilpst taisīt notariālos aktus, apliecinājumus, pieņemt glabājumā naudu, vērtspapīrus un dokumentus, kā arī vest mantojuma lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI

No 2022. gada 7. jūnija zvērināts notārs Harijs Rubenis
apmeklētājus pieņems:

  • Valkā, Rīgas ielā 25, pirmdienās no pulksten 12 līdz 19, otrdienās no
    10 līdz 17 un piektdienās no 8 līdz 14,
  • Smiltenē, Dārza ielā 11, 2. stāvā, trešdienās un ceturtdienās no
    pulksten 10 līdz 17.

Izglītība: Rīgas Valda Zālīša sākumskola, Rīgas 49. vidusskola, Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte, 2015. gadā iegūts profesionālais maģistra grāds tiesību zinātnē.

Darba pieredze: no 2012. gada jūnija līdz 2013. gada jūlijam strādājis SIA “Baltic TAXI” jurista palīga amatā, 2015. gada maijā sācis strādāt zvērinātas notāres Anitas Elksnes birojā jurista amatā, no 2018. gada februāra līdz 2021. gada novembrim bijis zvērinātas notāres Anitas Elksnes palīgs Rīgā, no 2021. gada decembra līdz šī gada maijam –
zvērinātas notāres Daces Elksnes palīgs Jelgavā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.