Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā skanēs Igaunijas un Latvijas pūtēju orķestru koncerts “Muzicējam kopā”

Foto: pixabay.com

Pirmās adventes svētdienā, 27. novembrī plkst. 13.00 Valkas kultūras nama zāli pieskandinās pūtēju orķestri no Igaunijas un Latvijas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā otro reizi viesosies apvienotais Igaunijas pūtēju orķestru diriģentu akadēmijas un Keilas (Igaunija) pilsētas pūtēju orķestris. 

Igaunijas pūtēju orķestru diriģentu akadēmijas un Keilas pilsētas apvienotais pūtēju orķestris ir projektu kolektīvs, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir dot iespēju jaunajiem diriģentiem strādāt ar augstas kvalitātes māksliniecisku kolektīvu. Orķestris satiekas 5 – 6 reizes gadā, iestudē jaunu repertuāru, kuru pēc tam atskaņo dažādos pūtēju mūzikas pasākumos gan Igaunijā, gan ārpus tās robežām. 

Kolektīvs regulāri organizē vasaras nometnes, kurās apgūst jaunu repertuāru. Katrā no šīm nometnēm diriģentu pulkam pievienojas jauni diriģenti. Izejot orķestra priekšā, jaunajam diriģentam tā ir vislabākā skola, kā ar saviem žestiem palīdzēt sev priekšā sēdošajiem orķestra mūziķiem kopīgi izveidot skaņdarbā uzrakstīto muzikālo materiālu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī koncertā Valkā kolektīva priekšā stāsies vairāki diriģenti: Valdo Rüütelmaa, Kalev Kütaru, Triin Viljus-Schippers, Rene Hollo, Tanel Koho, Emily Nora Elizabeth Urla, Rauno Rüütelmaa, Andre Kangas, Taavi Taar. Regulāri ar Igaunijas mūziķiem strādā arī Latvijas diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Jānis Puriņš, ļoti bieži diriģējot arī latviešu komponistu oriģinālmūziku pūtēju orķestrim. 

Koncertā piedalīsies arī Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestris “Smiltene” mākslinieciskā vadītāja Pētera Vilka, diriģenta Jāņa Silakalna vadībā un Valkas pūtēju orķestris diriģentes Vivitas Oses – Bērziņas un koncertmeistara Jāņa Frīdenfelda vadībā. 

Viņu izpildījumā skanēs latviešu komponistu (G.Ordelovska, J.Kulakova u.c.) mūzika, kā arī skaistās Ziemassvētku melodijas. 

Informāciju sagatavoja: Līga Lāne, Kultūras darba organizatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.