Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā notiks leģendārās “Zelta mopēds” sacensības

Valkas motokluba “Valkas vanagi” prezidents Normunds Gredzens kopā ar saviem bērniem motosportistiem – Roju, Lauru un Suzannu – aicina uz Latvijas sacensībām “Zelta mopēds”, kas ir Latvijas nacionālā motosporta pamatvērtība, Valkā šo svētdien, 9. jūnijā. FOTO: INGA KARPOVA

9. jūnijā pulksten 12 Valkā, bijušajā BMX trasē blakus militārajiem bunkuriem, pulcēsies vairāk nekā simts mopēdistu no Latvijas un Igaunijas, lai piedalītos sacīkstēs “Zelta mopēds” Valka/Valga. Līdz šim sacensību organizatori – motoklubs “Valkas vanagi” un kluba prezidents Normunds Gredzens – šīs sacensības no 2015. līdz 2019. gadam ar aizrautīgu tusiņu rīkoja Cēsīs, bet šovasar tās notiks Valkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms sacensībām “Ziemeļlatvija” tikās ar N. Gredzenu un viņa bērniem Lauru, Roju un Suzannu, kas sevi jau ir apliecinājuši dažādās Latvijas un Igaunijas trasēs.

Normunds stāsta, ka Valkā motoklubi darbojušies jau kopš 1975. gada līdz pat 90. gadu sākumam. Pēc tam bijis ilglaicīgs klusums.

“Klubs “Valkas vanagi” darbojas kopš 2009. gada, bet oficiāli tas reģistrēts 2011. gadā. Klubā aktīvi darbojāmies, jo man auga bērni, un gribēju, lai viņi iemācās braukt un nebūtu bīstami ceļu satiksmei. Tas, ko jaunieši iegūst motoklubā, viņiem noder visā savā dzīvē. Kādreiz jau pats arī braucu. Pašlaik tam esmu metis mieru iegūto traumu dēļ. Aktīvu piedalīšanos sacensībās pārtraukusi arī mana vecākā meita Laura, bet pārējie bērni – Niks, Rojs un Suzanna ‒ turpina aktīvu sportošanu. Svinot Valkas un Valgas pilsētas svētkus, “Valkas vanagi” ar saviem mopēdiem piedalās svētku parādē. Šogad pavisam nejauši iedomājos, kāpēc šāda veida pasākumu nevarētu mēģināt noorganizēt Valkā?

Pašu spēkiem, nedaudz pārbūvējot BMX trasi, un ar Valkas novada pašvaldības atbalstu, īpaši sadarbojoties ar Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Viktoru Bavinu, kā arī Valgas arodskolas atbalstu, rādās, ka šis pasākums varētu izdoties,” cer Normunds. Viņš aicina pilsētas svētku apmeklētājus svētdien apmeklēt šos svētkus, īpaši jau pašus motosportistus. Būs svētku parāde, kurā piedalīsies gan leģendārie Valkas novada motosportisti, piemēram, joprojām aktīvi braucošais Normunds Eglītis, arī Romāns Valtiņš un Ingars Vīksna. Normunds priecāsies, ja sacensībās piedalīsies vismaz 100 motosportisti, bet medaļas un balvas sarūpētas vismaz 200 sportistiem. Viņus gaida arī īpaša loterija. Pasākuma laikā skatītājiem ir sagatavota arī izklaides pro­gramma, kā arī būs iespēja iegādāties hamburgerus un atspirdzinājumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.