Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valka lūdz piešķirt finansējumu pedagogu atalgojumam par darbu ar Ukrainas skolēniem profesionālajā ievirzē sportā

Foto: Ivo Leitis

Valkas novada pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli LR Izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei ar lūgumu izskatīt iespēju piešķirt papildus finansējumu pedagogu atalgojumam Valkas novada Bērnu – jaunatnes sporta skolā darbā ar Ukrainas basketbolistiem ar 2022.gada 1.septembri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstulē pašvaldība savu lūgumu pamato ar radušos situāciju, ka 2022./2023.m.g. Valkas novada Bērnu-jaunatnes sporta skolā (BJSS) programmā 30V basketbols sporta meistarības grupās (SMP) ir uzņemts 21 Ukrainas basketbolists. SMP1 grupā ir 18 Ukrainas basketbolisti, bet otra ir jauktā grupa, kurā ir basketbolisti gan no Latvijas, gan Ukrainas.

Šobrīd par darbu ar Ukrainas skolēniem profesionālajā ievirzē sportā finansējums netiek saņemts. Pašvaldība jau šobrīd finansē daļu no pedagogu algām profesionālajā ievirzē sportā, un papildus finansējums sarežģītās budžeta situācijas dēļ nav iespējams.

“Valkas novadā esam uzņēmuši salīdzinoši daudz bēgļu no Ukrainas un liela daļa no viņiem ir nepilngadīgie sportisti, tas prasa ievērojamus papildus līdzekļus (transports uz sacensībām, zāļu īre, ēdināšana, inventārs). Tāpēc atbalsts no valsts puses treneru algām ir ļoti nepieciešams,” sagatavotajā vēstulē skaidro Valkas novada pašvaldības vadība.

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldība sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.