Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā jau 42.reizi izskanēs Cimzes dienas

Valkā no otrdienas, 28. marta, līdz 30. martam jau 42. reizi notiks muzikāls pasākums – tradicionālās Cimzes mūzikas dienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Cimzes mūzikas skolas direktore Līga Veinberga stāsta, ka šopavasar notiks laika pārbaudi izturējušais un vienmēr kupli apmeklētais Starptautiskais instrumentālo ansambļu konkurss, jau par tradīciju uzskatāmais Vidzemes mūzikas pedagogu seminārs un pūšaminstrumentu koncerts plašam klausītāju lokam.

Otrdien, 28. martā, pulksten 17 J.Cimzes Valkas mūzikas skolu pieskandinās pūšaminstrumentu skaņas. Koncertā uzstāsies Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kuri pēc bērnu mūzikas skolas absolvēšanas turpina mācības nākamajā izglītības pakāpē.

“Koncerts solās būt interesants ar to, ka dažus skaņdarbus klausītāji varēs baudīt kā kopīgu cēsnieku un valcēniešu saspēli. Paredzēts, ka ar solo priekšnesumiem uzstāsies ne tikai viesi, bet arī J. Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi,” atklāj L. Veinberga. Uz šo koncertu – ieeja bez maksas. To aicināti apmeklēt pūšaminstrumentu mūzikas cienītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai iegūtu jaunus impulsus un atziņas muzikāli pedagoģiskajā bērnu audzināšanā, trešdien, 29. martā, no pulksten 9.30 J.Cimzes Valkas mūzikas skolā uz semināru “Mūzikas izglītība kā centrs bērna attīstībai un izaugsmei” pulcēsies mūzikas pedagogi no plašas apkārtnes. Semināru vadīs lektors, mūzikas maģistrs Guntars Zvejnieks. Pedagogus ar muzikālu priekšnesumu iedvesmos mūzikas pedagogs un dziesminieks Jānis Žagariņš.

“Semināru var apmeklēt ne tikai ar mūziku saistīti profesionāļi, bet arī bērnu vecāki un citi interesenti, kuriem interesē un rūp jaunās paaudzes intelektuālā attīstība,” aicina L. Veinberga. Pieteikšanās semināram līdz šai ceturtdienai, 23. martam, zvanot uz mobilo tālruni 29356739 L. Veinbergai. Semināram noteikta dalības maksa 10 eiro.

Savukārt ceturtdien, 30. martā, pulksten 12 sāksies Jāņa Cimzes Starptautiskais instrumentālo trio konkurss. L. Veinberga stāsta, ka konkursa dalībnieki ir sadalīti divās vecuma grupās un astoņās apakšgrupās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tik smalks dalījums ir tāpēc, ka cenšamies veicināt daudzveidīgu kolektīvo muzicēšanu. Proti, instrumentālajos trio apvienojušies un pieteikušies viena veida instrumenta spēlētāji un audzēkņi, kas muzicē uz dažādiem instrumentiem. Ir arī tādi kolektīvi, kuri muzicē tikai paši, un ir tādi, kurus pavada koncertmeistars pedagogs. Līdz ar to izveidojas interesants, plaša spektra muzikāls pasākums, kurā konkursa dalībnieki gūs labu profesionālo pieredzi, klausoties cits cita ansambļu spēli,” ir gandarīta mūzikas skolas direktore.

Konkursam pieteikušies trio no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Konkursantiem no Ukrainas ceļš līdz Valkai ir ne tikai tāls, bet arī gana sarežģīts un pat bīstams, viņu priekšnesums konkursā tiks noklausīts, izmantojot mūsdienu modernās tehnoloģijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.