Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā, iespējams, filmēs jauno TV šovu

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Valkas novada pašvaldība saņēmusi iesniegumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu par papildu līdzekļu piešķiršanu TV šova filmēšanai Valkā. Iesniegumā izvirzīts arī priekšlikums pirmo reizi divu gadu laikā deputātiem sanākt uz sēdi klātienē. Izskatāmais jautājums – līdzekļu piešķiršana un aktīva līdzdalība televīzijas šova “Aklās kāzas” filmēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Savdabīgi, ka iniciatīva beidzot satiksies, tā teikt, aci pret aci nāk no opozīcijas, jo tieši viņi vēlas, lai šova filmēšana notiktu robežpilsētā. “Domāju, ka tas ir ļoti svarīgi. Satikties, apkampties un nobalsot, skatoties viens otram acīs, nevis lūrot datoros. Iespējams, tad norims nemiers. Patiesībā apnicis jau visu laiku būt tikai “pret”, gribas par kaut ko būt “par”, tāpēc nākam ar iniciatīvu. Esam divus gadus sēdējuši mājās, slēpjoties no kovida, kas tagad jau tādas pavasara iesnas vien ir. Es izslimoju, redziet, dzīvs, ceram uz pozīcijas atbalstu,” savu priekšlikumu paskaidro deputāts, kurš, nesaprotamu iemeslu dēļ vēlējās palikt anonīms. Kā zināms, presei ir šāda vara – neizpaust savus informācijas sniedzējus. Tālāk tekstā deputātu sauksim par Romeo, simboliski šo vārdu izvēloties atbilstoši šova tematikai.

“Jā, protams, naudas ir tik, cik ir, bedres jālāpa un liepiņas jāgriež, taču neaizmirsīsim, cik liela nozīme ir cilvēku emocionālajam stāvoklim plus pilsētas atpazīstamībai. Būs šovs, būs liels cilvēku pieplūdums kā filmēšanas laikā, tā, jo īpaši, pēc tam, kad šovu rādīs televizoros. Visi tad gribēs atbraukt uz Valku. Līdz šim, ko cilvēki ārpus Valkas zina par Valku? Paši taču saprotiet, brauc kur braukdams, visur mūs atpazīst – ā, jūs no Valkas, jums tur tas… (pēc deputāta lūguma anonimizējam arī “to tur”, ar ko Valkas vārds sasaistās citās Latvijas vietās dzīvojošajiem – redakcijas piebilde). Mēs te sanācām kopā grupiņa aktīvistu un nolēmām, ka tā lieta jāņem savās rokās. Mums jau te daži pārmet, akmens arī jūsu, žurnālistu, dārzā, ka mēs ar muti braucot, precīzāk gan būtu – ar pirkstiem pa klaviatūru, tad nu tagad ķersimies pie darbiem un mainīsim Valkas tēlu. Nav jau tā, ka tikai “tas tur” visus pazīst, arī man ir sakari, un labi pazīstams TV cilvēks izstāstīja par šādu šovu un, domāju, – īstais brīdis ir klāt,” savus nopelnus neslēpj Romeo.

Šobrīd topot novada domes klātienes stratēģija, lai savu ideju izbīdītu. Nekāda savtīguma vai zemūdens akmeņu šeit neesot, vien vēlme mainīt Valkas tēlu un to, pēc kā mūs atpazīst. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No neoficiāliem avotiem “Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka tiešām šāds šovs Latvijā būs un patiešām tiek skatīta piemērotākā vieta, kur tas tiktu filmēts. Tuvākajā laikā tikšot arī izsludināta precinieku atlase. No katra novada ir doma izvēlēties vienu, tad pretendentus vētīšot atkal un atkal, līdz palikšot 12 kandidāti, katram mēnesim viens. Filmēšana gan notikšot triecientempā – pa četrām kāzām mēnesī. Savukārt līgaviņu izvēlēsies speciālistu komanda, kura to piemeklēs pēc horoskopa, roku līnijām, profesionālajām interesēm, ārējā izskata, rakstura atbilstības. Atlase notikšot uz vietas katrā novadā. Oficiāla paziņojuma vēl gan nav, pašlaik visi spēki veltīti filmēšanas vietas izvēlei. Deputāts Romeo uzsver, ka šovs kalpotu arī, lai slavinātu mūsu Dzimtsarakstu nodaļu, kas, kā jau gan visiem zināms, ir viena no vadošajām nodaļām valstī, bet esot laiks visai Latvijai parādīt, kā var un vajag laulāt ļaudis. Arī pēc šova tad uz Valku precēties brauktu pāri, kas saskatījušies smukās ceremonijas.

Taujājot deputātam, vai šovā varēs pieteikties ikviens neprecēts novada iedzīvotājs, Romeo uzsvēra, ka teorētiski jā, bet ir arī jāņem vērā, ka šis cilvēks reprezentēs novadu, pēc kura to arī vēlāk varētu atpazīt. “Tā tomēr nav vienkārša precēšanās, kuru var katrs pats sev organizēt, bet šovs ar mērķi izcelties citu novadu vidū. Vīrietim jābūt ar stāju, kas izpelnījies vispārēju atzinību kā iekārojams, savi nopelni būs arī jāpierāda,” norāda Romeo.

Šo rindu autore sazinājās ar Latvijā pazīstamu psiholoģi Maldu Bumbieri, kura būšot viena no galvenajām šova psiholoģēm. “Jā, tas kādam var šķist mazsvarīgs šovs, kādi mums tur TV jau ir rindā vien, taču tā nav. Es noteikti rosinu Valkas deputātus balsot par, jo, būsim godīgi, arī lielā Valmiera gribētu, lai pie viņiem filmē šādu šovu. Par Smilteni nemaz nerunāsim. Viņiem tā TV tēma ir ļoti aktuāla. Tur pat piedāvā savu operatoru un aizkadra balsi. Bet nu par būtisko – tā ir mūsdienās izplatīta liga, ka cilvēki nemāk izvēlēties viens otru. Mums ir vīrieši, kas, kā tautā saka, ar medu nosmērēti, pie kuriem sievietes līp kā mušas, bet kuri viņas neprec. Un kāpēc? Te es domāju – nevis kāpēc līp, tas vispār ir interesants temats, bet kāpēc neprec. Jo nevar izvēlēties starp daudzām mīlām, punkts viens vai negrib izvēlēties, punkts divi. Labs jautājums, vai ne? Mūsu mērķis būs uzskatāmi parādīt, kā pārkāpt savām iekšējām barjerām un ka speciālisti tomēr var piemeklēt to īsto un vienīgo. Citiem tas kalpos kā attiecību rokasgrāmata, lai neuzkāpj uz tām pašām mīnām, bet izvēlas pa punktiem īstās. Netrūks, protams, arī šova elementu, konfrontācijas ar bijušajām un tamlīdzīgi, bet par to šobrīd nevaru ko vairāk stāstīt,” sarunu nobeidz psiholoģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas no Valkas varētu piedalīties šovā un vai nav tā, ka kandidāts noskatīts vēl pirms atlases izsludināšanas, Bumbieres kundze nekomentē. Vien piebilst, ka pretendentu atlase būšot godīga un caurspīdīga, taču jābūt paškritiskiem, cik nu ir tādu neprecētu vīriešu, kuri atbildīs visiem kritērijiem. Strikti notikšot arī līgaviņu izvērtēšana.

Kāds būs deputātu balsojums, neviens neņemas spriest, taču tieši šis šova balsojums varētu būt tāds, kā skaļi nedeklarēts mierizlīgums starp opozīciju un pozīciju. Aizkulisēs runā, ka, ja pozīcija piekritīs šim ierosinājumam, opozīcija apņemas uz pusi samazināt iesniegumus ar dažādām prasībām domē. Pilnīgi ne pret ko neprotestēt, neiebilst, protams, nav iespējams, tad jau jāanulē opozīcijas statuss.

Sazināties ar novada galvu mums neizdevās viņa prombūtnes dēļ, un nevienam citam pat nejautājām. Teorētiski opozīcijai balsu pietrūkst, taču nav izslēgts, ka no pozīcijas kāds varētu atbalstīt ieceri, jo viss, kur izskan pilsētas vārds, vairo tās atpazīstamību. Anonīms, domes vadībai pietuvināts avots tomēr pačukstēja, ka šis varētu būt nepiedzīvots brīdis, kad “par” varētu balsot visi domes deputāti lielā vienprātībā, jo šovs un TV klātbūtne vairāku mēnešu garumā novērstu acis no tām pašām bedrēm un liepiņām, par citiem pilsētnieku nemiera avotiem nemaz nerunājot. Dzīvosim, redzēsim. Šovu TV ekrānos rādīs vien garajos rudens vakaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja tomēr deputāti nobalsos “pret”, redakcija apņemas rīkot iedzīvotāju anketēšanu, jo mums jau nedod ēst, ļauj aprakstīt kādu vietējo šovu. Turklāt šoreiz to varētu darīt atklāti, bez iekšējās pašcenzūras, kad kritērijs ir – fui, par to nav smuki rakstīt.

April, april!

P.S. Visas šajā rakstā pieminētās personas ir izgudrotas. Jebkāda līdzība ar reālām personām vai situācijām pagātnē vai tagadnē ir nejauša sakritība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.