Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā atgriežas starptautiskais teātra festivāls

Valkas pilsētas teātra režisors un starptautiskā laikmetīgā teātra festivāla “Tālvils” rīkotājs Aivars Ikšelis atzīst, ka mājiniekiem – vietējajam pilsētas teātrim – nākamnedēļ būs jāiztur pamatīgs pārbaudījums, jo kopumā uz skatuves jānospēlē pieci lugu iestudējumi, tostarp viena pirmizrāde. Foto: Inga Karpova

Pēc divu gadu pārtraukuma nākamnedēļ, no pirmdienas, 1. augusta, līdz sestdienai, 6. augustam, Valkā norisināsies 14. starptautiskais laikmetīgā teātra festivāls “Tālvils 2022”. Tā tēma šogad būs “Naids, piedošana un mīlestība – no klaunādes līdz drāmai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas pilsētas kultūras nama vadītājs, pilsētas teātra režisors un šī festivāla idejas autors un rīkotājs Aivars Ikšelis stāsta, ka diemžēl garais pandēmijas periods ir ieviesis korekcijas pasākuma rīkošanā un iespējām dalībnieku uzaicināšanā, tāpēc šogad Valkā uz skatuves kāps teātru kolektīvi tikai no Baltijas valstīm – Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Izrādes notiks ne tikai latviešu, latgaliešu, lietuviešu, bet arī krievu valodā. Pasākuma rīkotājs atzīst, ka diemžēl Ukrainas kara un politiskās situācijas dēļ Valkā neieradīsies draugi – teātra kolektīvi no Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas.

Pirms pasākuma A. Ikšelis atzīst, ka “daudziem cilvēkiem šķiet, ka tu kā organizators sarunā un festivāls notiek. Mums ir, kur atnākt un papriecāties. Patiesībā nākamā festivāla rīkošana sākas jau tobrīd, kad beidzies iepriekšējais. Es šī festivāla rīkošanu salīdzinu ar procesu, kā pasaulē rodas taurenis. Beidzas festivāls, un rodas izdētās oliņas – idejas, kuras vajadzētu turpināt un attīstīt. Tu pats brauc uz festivāliem, meklē, un tad rodas šie kāpuri, kas ložņā pa labi un kreisi. Tā atrodas tēmas un izrādes. Tad seko pats interesantākais – vai festivālā tas taurenis izpleš spārnus vai reizēm arī ne. Teātris ir dzīva māksla, un ne vienmēr visas ieceres īstenojas. Man diemžēl ir arī tāda pieredze”.

Savas korekcijas ieviesusi arī finansiālā situācija. Proti, neviens no vieskolektīviem Valkā nenakšņos. Nebūs arī grandiozi festivāla atklāšanas un noslēguma pasākumi. Taču, neskatoties ne uz ko, Valkā nedēļas laikā varēs noskatīties interesantas un pārdomu vērtas izrādes. Mājinieki – Valkas pilsētas teātris – vien izrādīs piecas izrādes. Zinot, ka pilsētas kultūras nama kamerzālē ir ierobežots daudzums skatītāju vietu, šī ir iespēja noskatīties visas mājinieku pēdējā laikā, arī pandēmijas gados, tapušās lugas. Festivāla rīkotāji piedāvā teātra mākslas mīļiem iegādāties biļetes iepriekšpārdošanā pilsētas kultūras nama kasē katru darba dienu no pulksten 9 līdz 17. Ieeja uz katru izrādi – pieci eiro, bet ir iespēja iegādāties personalizētu abonementu uz visām izrādēm kopā. Tas maksās desmit eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla “Tālvils 2022” programma

Pirmdien, 1. augustā:

  • pulksten 19 pilsētas kultūras nama kamerzālē –festivāla atklāšanas vārdi. Pēc tam Valkas pilsētas teātra pirmizrāde – Nikolajs Koļada “Mana sapņu meitene”. Izrāde – latgaliešu valodā, tās ilgums – stunda un 15 minūtes.

Otrdien, 2. augustā:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • pulksten 18.30 pilsētas kultūras nama kamerzālē – Valkas pilsētas teātris izrādīs Jaroslava Puļinoviča lugu “Natašas sapnis”. Izrāde – latviešu valodā, tās ilgums – pusotra stunda;
  • pulksten 21 kamerzālē Valkas pilsētas teātris izrādīs Stefana Cveiga lugu “Kādas nezināmās vēstule”. Izrāde – latviešu valodā, tās ilgums – stunda.

Trešdien, 3. augustā:

  • pulksten 19 kamerzālē Valkas pilsētas teātris izrādīs Nikolaja Gogoļa lugu “Veclaiku muižnieki”. Izrāde – latviešu un krievu valodā, tās ilgums – stunda un 15 minūtes.

Ceturtdien, 4. augustā:

  • pulksten 19 pilsētas kultūras nama lielajā zālē – Mārtiņa Vilsona dzejas izrāde “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”. Izrāde – latviešu valodā, tās ilgums – stunda un 15 minūtes

Piektdien, 5. augustā:

  • pulksten 15 pilsētas kultūras nama lielajā zālē Siljamē teātris studija “Citas debesis” no Igaunijas izrādīs Viljama Sarojana lugu “Hei, te ir kāds!”. Izrāde – krievu valodā, tās ilgums – 45 minūtes;
  • pulksten 18 pilsētas kultūras nama lielajā zālē – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktiera Maksima Busela autorizrāde “Mēness dziesma”. Izrādē krievu valodā izskanēs dziesmas un dzeja. Tās ilgums – pusotra stunda;
  • pulksten 21 pilsētas kultūras nama lielajā zālē – Anīkšču kultūras centra (Lietuva) izrāde “Medkopis”. Izrāde – lietuviešu valodā, tās ilgums – pusotra stunda.

Sestdien, 6. augustā:

  • pulksten 15 pilsētas kultūras nama kamerzālē Valkas pilsētas teātris izrādīs Antona Čehova lugu “Lācis”. Izrāde – latviešu un krievu valodā, tās ilgums – 50 minūtes;
  • pulksten 17 pilsētas kultūras nama lielajā zālē Rīgas 88. vidusskolas teātris “Straņņiki” izrādīs Leonīda Engibarova lugu “Dīvainie ļauži”. Izrāde – krievu valodā, tās ilgums – stunda un 10 minūtes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.