Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā apskatāma gleznotāja Guntara Sviķa darbu izstāde “Atgriešanās”

Publicitātes foto.

Valkas pilsētas kultūras nama pelēkajā zālē, mākslas projekta “Paši savējie” ietvaros, apskatāma gleznotāja Guntara Sviķa pašu jaunāko gleznu izstāde “Atgriešanās”.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Guntars Sviķis dzimis Jelgavā, bet ikdienas gaitas paiet Rīgā. Uz Valku viņš dodas apciemot savu tēvu. 

Guntars pēc izglītības un profesijas ir ļoti tehnisks cilvēks, ar attīstītu inženiertehnisku un matemātisku domāšanu. Tomēr viņa radošā dvēsele līdz pat 40 gadu vecumam meklēja veidu, kā izpaust savu māksliniecisko talantu. 

Kopš 2016. gada piedalās mākslinieka Artūra Agadžanjana meistarklasēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2017.gada siltā un saulainā 30. septembra dienā Guntars pateica “JĀ” savam klusībā lolotam sapnim un devās uz mākslinieku veikalu, no kura izgāja ārā ar lielu iepirkumu somu, laimīgs kā bērns no rotaļlietu veikala. Guntara pirmā glezna ar spilgtu saules rietu bija liela uzdrīkstēšanās – gleznot, lai izpaustu savas emocijas, domas un attieksmi, gleznot, lai sabiedrībā vairotu estētiskās vērtības. 

Kopš gleznošanas uzsākšanas jau tapušas vairāk kā 600 gleznas, kurās vērojams miers, harmonija, izturētība, maigas krāsu gammu pārejas, kas spilgti ataino paša mākslinieka dabu – viņš vienmēr ir savaldīgs un pieklājīgs pret apkārtējiem. Vairumā gleznu atspoguļojas autora mīlestība pret dabu, atainojot tās patieso būtību, kas nemaz nav pārsteigums, jo mākslinieks daļu savas dzīves ir pavadījis laukos – Ugāles pusē. 

Guntaram nav viena konkrēta mākslas žanra, kurā patīk gleznot visvairāk, viņam ir svarīgs gleznošanas process, kuram cenšas pievērsties katru brīvu brīdi. Ir periodi, kad tiek gleznotas klusās dabas ar ziediem, citreiz ainavas vai portreti, tas viss atnāk pats no sevis – ko prasās tajā brīdī gleznot, to glezno. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Guntars Sviķis cenšas mākslā sevi pilnveidot un uzņemas arī jaunus izaicinājumus – uzgleznojot altārgleznu vai jūras viļņus vētras laikā. 

Kopš 2017. gada rīko personālizstādes un piedalās grupu izstādēs. 

Informāciju sagatavoja: Aivars Ikšelis, Valkas pilsētas kultūras nama direktors

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.