Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas un Valkas pašvaldībām pārmet centra būvniecības līguma pārkāpšanu

Valgai un Valkai var nākties atmaksāt kopumā gandrīz 700 000 eiro no kopējā pilsētas centra būvniecībai iztērētā atbalsta iespējamo pārkāpumu dēļ, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas un Valgas dvīņu pilsētu kopējā centra laukums tika pabeigts 2018. gadā, savukārt līdz 2020. gada beigām tika pabeigti otrās kārtas darbi. Pirmā kārta izmaksāja aptuveni divus miljonus eiro, otrā – aptuveni piecus miljonus. Apmēram trīs miljoni otrās kārtas darbos saņemti no Interreg Igaunijas-Latvijas programmas, pārējo summu segušas Valgas un Valkas pašvaldības.

Interreg Igaunijas-Latvijas programmas vadītājs Ege Ello atklāj, ka projekta uzraudzības gaitā konstatēti vairāki publisko iepirkumu pārkāpumi. Pēc E. Ello teiktā, Valkas novada un Valgas pagasta pašvaldības noslēgušas ar konkursa uzvarētāju līgumu, kas pēcāk pārkāpts ‒ līguma izpildes termiņš tika pagarināts par trešdaļu, gala maksājums par projektu veikts pirms lietošanas atļauju izsniegšanas, būves kopējā riska apdrošināšanas ilgums neatbilst līgumā noteiktajam periodam.

“Līdz ar to līgums tika mainīts par labu konkursa uzvarētājam. Ja par izmaiņām būtu zinājuši visi, kas vēlējās piedalīties konkursā, tas būtu paplašinājis to uzņēmumu loku, kuri būtu varējuši iesniegt piedāvājumu dalībai,” skaidro E. Ello.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valgas pagasta pašvaldības būvniecības un plānošanas dienesta vadītājs Urmass Meldre pārmetumiem nepiekrīt. Pēc viņa teiktā, būvnieks izpildīja visas prasības un nekādas atlaides  nesaņēma. U. Meldre atzina, ka konkrētajā gadījumā maksājums patiešām veikts pirms lietošanas atļaujas piešķiršanas, taču lietošanas atļaujai iesniegtie nepieciešamie dokumenti iesniegti ilgi pirms pēdējā maksājuma veikšanas. U. Meldre arī paskaidroja, ka sākotnēji otrās kārtas darbus bija plānots sākt 2019. gada decembrī, taču tos uzsāka 2020. gada martā, jo ziemā bija slikti laikapstākļi, un pašvaldībai bija pieņemami, ka pilsētā neveica rakšanas darbus ziemas vidū. Pēc U. Meldres teiktā, līguma ilgums palika tāds pats, kā sākotnēji plānots.

Gan Valkas novada, gan Valgas pagasta pašvaldības uzskata, ka līguma nosacījumus nav pārkāpušas, un plāno vērsties tiesā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.