Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas slimnīca plāno renovēt Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu

Valgas slimnīcas vadītājs Apo Oja cer, ka šoreiz izdosies realizēt Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas renovāciju. Daļa telpu tam jau ir sagatavotas. Foto: Tīts Loims

Lai gan par Valgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas (NMPN) renovācijas plānu runāts jau sen, tas vēl nav kļuvis par realitāti. Tagad slimnīcas vadība cer, ka pirmās kārtas būvniecība varētu sākties šī gada martā un līdz gada beigām nodaļas lielākā daļa tiks izremontēta, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nodaļas renovācija tika plānota, bet netika īstenota vairāk kā septiņus gadus,” sacīja Valgas slimnīcas vadītājs Apo Oja, kurš atzina, ka iepriekšējais mēģinājums izgāzās, jo izmaksas pārsniedza slimnīcas maksātspēju. “Mūsu vēlamā cena tika pārsniegta divas reizes, domājām, ka pārbūve varētu maksāt ap 2,5 miljoniem, bet lētākais piedāvājums, kas atbilda prasībām, bija 4,8 miljoni eiro.”

Valgas slimnīca izsludinājusi jaunu konkursu, kura piedāvājumus gaidīs līdz 3. februārim. Ja viss noritēs saskaņā ar plānu, būvniecība jāsāk martā. “Ceram, ka šoreiz izdosies! Esam norādījušu vēlamo cenu, skatīsimies, kāda būs atsaucība,” pauda A. Oja.

“Daļa slimnīcas ir atjaunota, bet korpuss, kurā atrodas NMPN, tika pabeigta 1997. gadā. Ja gribam saukties par mūsdienīgu slimnīcu, nepieciešams veikt remontu arī šajā nodaļā,” norādīja A. Oja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Karš Ukrainā lika mums aizdomāties, kādai jābūt slimnīcas kapacitātei. Šobrīd mācāmies saimniekot krīzes apstākļos,” norādīja slimnīcas vadītājs. “Līdz krīzei varējām runāt, ka ir divas valstis ‒ Latvija un Igaunija, bet, ja notiek nopietns negadījums vai militārs konflikts, mums ir jāspēj palīdzēt tiem, kas dzīvo 30 līdz 50 kilometru rādiusā ap slimnīcu, arī Latvijā. Mums jādara viss, lai varētu apkalpot pēc iespējas vairāk cilvēku.”

Paredzēts, ka pēc remonta NMPN varēs vienlaikus apkalpot vairāk pacientu nekā līdz šim. “Šobrīd nodaļā ir vietas četriem pacientiem, vēlamies palielināt skaitu līdz astoņiem. Ja spēsim ātrāk sniegt palīdzību un nosūt pacientus uz nodaļām, pieaugs arī slimnīcas kapacitāte. Turklāt personālam ir jābūt ērtiem darba apstākļiem,” uzskaita slimnīcas vadītājs.

Plānotais remonts tiks sadalīts divos posmos ‒ pirmais skars aptuveni 700 kvadrātmetrus slimnīcas telpu. Tā gaitā tiks izbūvēta jauna darbinieku ieeja, apsardzes telpa, šoferu un darbinieku atpūtas telpa. Izbūvēs vadības paneļa telpas. Renovācija skars arī citu stāvu un nodaļu tehniskās sistēmas, nodaļā būs apsildāmas grīdas. Izmaiņa skars arī slimnīcas ārpusi ‒ tiks izbūvēta jauna neatliekamās palīdzības transporta uzbrauktuve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbus pie renovācijas otrās kārtas, kas būs mazāk apjomīgi par pirmo, sāks, kad tiks pabeigta pirmā.

Remonta pirmā kārta saskaņā ar plānu izmaksās 2,5 miljonus eiro, no kuriem desmit procentus veidos Eiropas Savienības atbalsts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.