Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas radošā studija “Joy” ar priekšnesumiem un uzvarām priecē skatītājus

Studija “Joy” 2024. gadu sagaidīja ar ziemas koncertu “Sudraba sapņi studijas “Joy” ritmos”. Studijas vadītāja Marina Jerjomina (pirmajā rindā vidū) ir pārliecinājusies, ka šo koncertu katru gadu ar nepacietību gaida dvīņu pilsētu – Valgas un Valkas – iedzīvotāji. FOTO: DANIELS JERJOMINS

Radošās studijas “Joy”, kas darbojas kaimiņpilsētā Valgā, 2024. gada pirmie trīs mēneši aizvadīti ar daudziem spilgtiem un nozīmīgiem notikumiem, kā arī dažādos konkursos izcīnītām uzvarām. Šajā studijā deju un vokālās nodarbības apmeklē arī Valkas puses bērni un jaunieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Studijas dibinātāja un enerģiskā vadītāja Marina Jerjomina atzīst, ka joprojām visiem radošo iedvesmu sniedz atmiņas par Valgas kultūras centrā 17. februārī notikušo ziemas koncertu “Sudraba sapņi studijas “Joy” ritmos”.

“Vairāk nekā 150 studijas audzēkņi no Valgas un Valkas, kā arī studijas Tallinas filiāles, izpildot dziesmas vairākās valodās un sniedzot deju priekšnesumus, iepazīstināja publiku ar pilnīgi jaunu divu stundu ilgu programmu. Koncerta dalībniekiem un pedagogiem augstākais apbalvojums bija skatītāju pilnā zāle, publikas ovācijas un sajūsma skatītāju sejās. Studijas deviņas deju un divas vokālās grupas, kā arī astoņpadsmit solisti guva jaunu pieredzi, pārliecību par sevi un, galvenais, dāvāja publikai prieku un ticību sapnim,” ir pārliecināta M. Jerjomina.

Savukārt jau pirms ziemas koncerta ‒ 10. februārī ‒ republikāniskā televīzijas konkursa “Koolitants” reģionālajā atlases kārtā, kas norisinājās Tallinā, piedalījās trīs studijas “Joy” Tallinas filiāles grupas. M. Jerjomina stāsta, ka konkursa 1. kārtā Tallinā piedalījās vairāk nekā 800 dalībnieku. Turklāt visas trīs studijas “Joy” grupas ieguva profesionālās žūrijas īpašās balvas. 17. martā šī paša konkursa reģionālajā atlasē Valgā piedalījās piecas “Joy” deju grupas, un trīs no tām saņēma žūrijas speciālbalvas. Zīmīgi, ka šogad konkurss “Koolitants” svin jau 30 gadu jubileju, bet studija “Joy” jau 29 gadus ir šī konkursa laureāti dažādās vecuma kategorijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Īpaši patīkami, ka jau 30. reizi starp pusfinālistiem ir arī studijas “Joy” pieci deju kolektīvi, kuri šo sestdien, 6. aprīlī, Pērnavas koncertzālē cīnīsies par iekļūšanu televīzijas konkursa finālā,” uz panākumiem cerot, stāsta M. Jerjomina.

Ar 13 “Joy” solistu piedalīšanos 23. martā Valgas kultūras un interešu centrā notika tradicionālais Valgas apriņķa vokālistu konkurss “Tähtede lava”.

“Solistu priekšnesumi bija neaizmirstami un izraisīja sajūsmu skatītāju un žūrijas locekļu vidū. 4. maijā Igaunijas ziemas galvaspilsētā Otepē norisināsies konkursa “Tähtede lava” pusfināls, kurā Valgas pilsētu pārstāvēs seši “Joy”solisti – Sofija Ota, Elina Ota, Laura Krastiņa, Emma Mirošnitšenko, Lizetta Šemeljova un Dans Šemeljovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņi Valgā notiekošajā konkursā ieguva trīs pirmās un trīs otrās vietas,” skaidro “Joy” vadītāja. Viņa ir pārliecināta, ka viens no populārākajiem starptautiskajiem deju konkursiem Baltijā viennozīmīgi ir “EuropeStage Riga 2024”. Tas kļuvis par nozīmīgu un atbildīgu izaicinājumu “Joy” pedagogiem un bērniem. No 23. līdz 24. martam Baltijā lielākajā konferenču centrā “Atta Centre” Rīgā šajā konkursā “EuropeStage Riga” piedalījās vairāk nekā 3000 dalībnieku ar 420 deju priekšnesumiem kopumā no piecām valstīm ‒ Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Vācijas. “Konkursu vērtēja profesionāli, pasaulē labi pazīstami horeogrāfi un deju izrāžu režisori. “Atta Centre” telpās valdīja sāncensības gars, azarts un spraiga konkurence. Skatuve, uz kuras grupas uzstājās, bija piepildīta ar dalībnieku prieku un enerģiju. “Joy”, veiksmīgi pārstāvot Igauniju un Latviju, saņēma augstu starptautiskās žūrijas vērtējumu ‒ 1., 2., 3. un četras 4. vietas. Žūrija 1. vietu piešķīra dejai “Robots”, pedagogs Igors Liders, 2. vietu ‒ dejai “Our way”, pedagogs Igors Liders, 3. vietu ‒ dejai “Find yourself”, pedagogs Uģis Rācenis un 4. vietas ‒ dejām “Better together”, pedagogs Uģis Rācenis, “This is how we do it”, pedagogs Igors Liders, “Light in the darkness”, pedagogs Nikolajs Voitenko un “Winding road”, pedagogs Vadims Šemeljovs,” ir gandarīta M. Jerjomina.

Pašlaik “Joy” deju grupas aktīvi gatavojas republikāniskā televīzijas konkursa “Koolitants” pusfinālam, kas norisināsies 6. aprīlī Pērnavā. Savukārt solisti ‒ starptautiskajam duetu konkursam “Lauluragin” Valgā, kā arī starptautiskajam vokālistu un deju konkursam “The New Generation”, tas notiks no 20. aprīļa līdz 21. aprīlim Tallinā, un konkursa “Tähtede lava” finālam 4. maijā Otepē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.