Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas jauniešu centru skars energoefektīvas pārmaiņas

Valgas jauniešu centra vadītāja Sireta Korge priecājas, ka vecās krāsnis, kuru iekurināšana prasa ilgu laiku un lielu malkas patēriņu, nomainīs centrālā apkure. Foto: Tīts Loims

Valgas jauniešu centrā Kuperjanovi ielā Valgā, kuru ik dienu silda septiņas krāsnis, dzīve kļūs ērtāka pēc tam, kad ēkai pieslēgs centrālo apkuri, atjauninās fasādi, uzstādīs saules paneļus un izveidos mūsdienīgu gaisa ventilācijas sistēmu, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu centrs darbojas kultūras mantojuma aizsargājamā ēkā, kas pēc pieminekļu reģistra datiem ir 20. gadsimta sākuma villas tipa rezidence, kas saglabājusi savu sākotnējo eksterjeru.

“Krāsnis ir vecas, lai izdalītu nepieciešamo siltumu, tās ļoti ilgi jākurina,” paskaidroja jauniešu centra vadītāja Sireta Korge, kas priecājas par gaidāmo ēkas pieslēgšanu centrālajai apkurei.

Pēc vadītājas teiktā, ēkai nepieciešama arī mūsdienīga ventilācija, jo mājā slikti kustas gaiss. Atbalstu remontam piesaistīs no pašvaldības ēku energoefektivitātes uzlabošanas fonda, tuvāko mēnešu laikā pašvaldība izsludinās atbilstošu publisko iepirkumu. Kā norāda Valgas pašvaldības būvniecības un plānošanas dienesta vadītājs Urmass Meldre, iepirkums vēl prasīs kādu laiku, jo dažu paredzēto izmaiņu projekti nav vēl izstrādāti: “Šobrīd nav ventilācijas un saules paneļu projekta.”

U. Meldre vēl nevar nosaukt precīzu projekta realizēšanas laiku, šobrīd ir arī grūti prognozēt, vai darbu izmaksas paliks paredzētajās robežās. “Tā kā ar iepirkumu, iespējams, nodarbosimies pavasarī, šobrīd neko neuzdrošinos prognozēt. Ja ņemam vērā, ka ekonomika sāk atdzist, cenām vajadzētu nedaudz kristies, taču daudz kas ir atkarīgs arī no energonesēju cenām.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.