Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas bērnudārzu ēdināšanu uzņemsies pašvaldība

Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: rekurzeme.lv

Valgas pagasta pašvaldības izsludinātajā konkursā, ar kura palīdzību vietvara cerēja samazināt Valgas bērnudārzu ēdināšanas izmaksas, atsaucās tikai viens pretendents, kas prasīja vēl augstāku cenu, tāpēc pašvaldība plāno izveidot savu virtuvi, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vairākkārt ziņots par to, ka pagājušā gada izskaņā uzņēmums “OÜ Gurmann”, kas vēl nesen ēdināja Valgas bērnudārzus, nolēma lauzt līgumu ar pašvaldību, jo tā noraidīja uzņēmēja prasību pēc izmaksu palielināšanas. Tā rezultātā pašvaldība bija spiesta steidzami noslēgt līgumus uz laiku ar diviem citiem ēdinātājiem, kas būtiski palielināja vienas dienas ēdināšanas izmaksas.

Sākotnēji cenu pieaugumu nācās uzņemties vecākiem, jo pašvaldības finansiālā situācija ir kritiska. Pastāvēja cerība, ka jaunā konkursā izdosies atrast pastāvīgu ēdinātāju par izdevīgāku cenu, taču tika saņemts tikai viens piedāvājums, turklāt par vēl augstāku cenu.

Šī iemesla dēļ pašvaldība plāno izveidot savu virtuvi un pati piedāvāt ēdināšanas pakalpojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībai ir padomā telpas virtuves izveidošanai, šobrīd jārisina jautājumi par to iekārtošanu un darbinieku atrašanu. Provizoriskie aprēķini liecina, ka tehnika varētu maksāt ap 50 000 eiro, kas kopā ar tās transportēšanu un telpu iekārtošanu atbilstoši prasībām izmaksas varētu sadārdzināt līdz 100 000 eiro. Virtuvei jābūt gatavai, vēlākais, līdz 31. maijam, kad beidzas pašreizējie ēdināšanas līgumi.

Sākotnējais aprēķins liecina, ka, izveidojot savu virtuvi, ēdināšana kļūtu nedaudz lētāka, jo pašvaldībai, piemēram, nav vēlēšanās no pakalpojuma gūt peļņu. Taču, pēc Valgas pagasta pašvaldības vadītājas Monikas Rogenbaumas domām, cena, iespējams, arī turpmāk paliks tādā pašā apjomā, tomēr tiks nodrošināta stabilitāte un ilgstoša kvalitāte.

Ko darīt tālāk šajā situācijā, otrdien ar pašvaldības vadītājiem pārrunāja Valgas trīs bērnudārzu pārstāvju padome. Vecāki stāstīja, ka ēdināšana ir satraucoši dārga un ne vienmēr apmierinoša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijā tika panākts, ka vecāki par ēdināšanu turpmāk varētu maksāt 2,75 eiro dienā, pārējo segs pašvaldība. Šāda vienošanās paredz, ka pašvaldība ieguldīs vairāk līdzekļu nekā līdz šim, tāpēc jāmeklē iespējas ietaupīt.

“Šobrīd meklējam iespējas ietaupīt un nopelnīt. Varu apsolīt, ka iestāžu tīklu nav plānots reorganizēt, nav paredzēts arī slēgt kultūras iestādes. Ceru, ka atradīsim kādu citu iespēju,” sacīja M. Rogenbauma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.