Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas bērnudārzos ēdināšanas sadārdzinājums – divarpus reizes

Janvārī Valgas pilsētas bērnudārzos divarpus reizes sadārdzinājušās ēdināšanas izmaksas. Pašvaldība cer, ka drīzumā cenas izdosies pazemināt, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnudārza apmeklējuma izmaksas sastāv no divām daļām ‒ apmeklējuma un ēdināšanas maksas. Līdz janvārim Valgas pilsētas bērnudārzos ēdināšana vecākiem dienā izmaksāja 1,58 eiro, pašvaldība maksāja 1,36 eiro par bērnu. No janvāra vecāku samaksas daļa pieaug līdz 3,99 eiro, savukārt apmeklējuma maksa pieaugusi no 17 eiro līdz 21,75 eiro. Līdz šim vecākam, kura bērns apmeklēja bērnudārzu vidēji 20 dienas mēnesī, mēneša maksa par vienu bērnu bija 48,6 eiro, bet no janvāra par tādu pašu dienu skaitu jāmaksā 101,55 eiro jeb vairāk nekā divas reizes vairāk.

Atbildot uz jautājumu, cik ļoti izmaiņas viņus skars, trīs bērnu māte Marje (vārds mainīts) sniedz savu aprēķinu: “Kuru gan tas neskars? Minēšu piemēru par janvāri, kurā ir 22 bērnudārza apmeklējuma dienas. Mūsu ģimenē bērnudārzā iet trīs bērni, tātad līdz šim, 1,58 eiro pareizinot ar 22, sanāca 34,76 eiro mēnesī par bērnu, reizinot ar trīs, sanāca 104,28. Aprēķinot ar jauno cenu ‒ 3,99 reiz 22 ir 87,78 eiro, reizinot ar trīs, sanāk 263,34. Tā ir tikai ēdināšanas maksa.”

Tomēr Marje pauž cerību, ka, iespējams, tiks panākta situācija, ka visas iesaistītās puses ir apmierinātas. “Saprotams, ka cenu paaugstināšana ir nepieciešama, protams, viss kļūst dārgāks, taču Valgas bērnudārzu vecākiem rodas jautājums, kāpēc šis sadārdzinājums skar tikai vecākus. Kāpēc nemainās pašvaldības atbalsta apmērs?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cenu pieauguma iemesls lielā mērā ir saistīts ar iepriekšējo ēdināšanas līgumu. Atgādinām, ka uzņēmumam “OÜ Gurmann”, kas vēl nesen ēdināja bērnudārzus, tika pārmests, ka ēdiens kavējas un ir neatbilstošas kvalitātes. Lai uzlabotu situāciju, ēdinātājs lūdza paaugstināt ēdienreizes cenu, jo krīzes laikā bija pieaugušas izmaksas, tomēr pašvaldība atteica. Visbeidzot, novembra sākumā uzņēmums lauza līgumu, brīdinot par to pašvaldību nedēļu pirms laušanas. Pēc šāda pavērsiena pašvaldībai bija ātri jāatrod jauns pakalpojumu sniedzējs. Pienākumu uz laiku pārņēma “OÜ Triinu Äri”, šobrīd pašvaldība ēdināšanai nolīgusi četrus uzņēmumus, jo Valgā neviens ēdināšanas uzņēmums nav uzņēmies visu pilsētas bērnudārzu ēdināšanu.

“Ēdināšana bija jāorganizē no reizes uz reizi. Līdz šim ir noslēgts brokastu un pusdienu līgums ar “P. Dussmann Eesti OÜ” un pagaidu līgums ar “AnneConspiratori OÜ”,” stāsta Valgas pagasta pašvaldības komunikācijas vadītāja Elizabete Tenisone.

Šādos apstākļos pašvaldībai jāpieņem ēdinātāju nosacījumi, līdz ar to krasi kāpušas pakalpojuma izmaksas. “Cenas noteica uzņēmēji, un ārkārtējo apstākļu dēļ nācās pieņemt viņu cenu,” sacīja E. Tenisone.

“Ceram, ka jaunajā iepirkumā saņemsim piedāvājumus, kas būs izdevīgāki vecākiem un pašvaldībai,” cerību pauda E. Tenisone.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.