Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgā uzpeld vēlēšanu balsu pirkšanas skandāls

Pagājušajās Valgas pagasta pašvaldības vēlēšnās visvairāk balsu ieguva Centra partijas pārstāvis Allēns Karuse, kurš pēcāk kļuva par savas meitas, pagasta pašvaldības vadītājas Esteres Karuses vietnieku. Foto: Arvo Mēkss

Valgas iedzīvotāja Jānika Ptsolkina nākusi klajā ar paziņojumu, ka pirms četriem gadiem notikušajās Valgas pagasta pašvaldības vēlēšanās par naudu nobalsojusi par nu jau bijušo pašvaldības vadītāju Esteri Karusi, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Ptsolkina apgalvo, ka pirms četriem gadiem pašvaldību vēlēšanu laikā viņai tika apsolīti 10 eiro, ja viņa nobalsos par Centra partijas kandidātu, Valgā pazīstamo uzņēmēju Allainu Karusi. Pēc tam, kad sieviete piekritusi, viņa vēlēšanu dienā ar auto aizvesta līdz vēlēšanu iecirknim, kur autovadītājs saņēmis telefonu zvanu, pēc kā J. Ptsolinai pateikts, ka jābalso par Esteri Karusi.

Atgādinām, ka Allains Karuse Valgas pagasta pašvaldības vēlēšanās saņēma visvairāk balsu ‒ 1089 un pēc vēlēšanām kļuva par pašvaldības vadītāja vietnieku. Estere Karuse vēlēšanās saņēma 196 balsis. 

Igauņu laikraksts “Õhtuleht” pēc vēlēšanām rakstīja par balsu pirkšanas baumām, taču tolaik avoti palika anonīmi. Šobrīd viens no šiem avotiem, Jānika Ptsolkina, nolēma runāt. Vienlaikus viņa norādīja, ka vairs neatceras, kas viņai tobrīd piedāvāja naudu par iespējamo balsu pārdošanu. “Tajā brīdī es domāju, ka šie cilvēki ir labi, viņi padarīs dzīvi pagastā un pilsētā labāku. Šobrīd atskatoties, es nožēloju, ka tā rīkojos,” paskaidroja J. Ptsolkina. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan Estere, gan Allains Karuses vienmēr ir nolieguši balsu pirkšanu. Arī šobrīd E. Karuse apgalvo, ka šie apvainojumi nav patiesi, kamēr A. Karuse saka, ka viņam ir apnicis pierādīt, ka viņš nav kamielis: “Ir pagājuši četri gadi un joprojām tie paši meli. Es vairs nevēlos atspēkot baumas.”

Jāatzīmē, ka policija par minēto faktu nav uzsākusi izmeklēšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.