Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valga taupīs uz ielu apgaismojuma rēķina

Foto: visitestonia.com

Lai samazinātu pilsētas elektroenerģijas izmaksas, Valgas pašvaldība uz laiku pāriet uz ekonomiskāku ielu apgaismojuma režīmu, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētā nepārtraukti tiek meklēti risinājumi, kā optimizēt ielu apgaismojumu. Enerģijas taupīšanas nolūkos apgaismojuma intensitāti no pusnakts līdz četriem rītā, laikā kad iedzīvotāju pārvietošanās intensitāte ir mazāka, nolemts samazināt līdz pat 50 procentiem. Nevienā ielas posmā pilnībā netiks izslēgts apgaismojums, kā arī netiks ierobežots apgaismojums uz gājēju pārejām. Dažās ielās pēc pusnakts apgaismojums samazināts pat par 90%.

Lēmums ir saistīts ar augstajām energoresursu cenām, kas, tāpat kā mājsaimniecību patērētāju maku biezumu, ietekmē arī pašvaldības budžetu. Tā kā elektrība ielu apgaismojumam tiek iepirkta par biržas cenu, ietekme uz pašvaldības maku ir būtiska. Pēc Valgas pagasta vadītājas vietnieka Kaupo Kutsara teiktā, rēķins par ielu apgaismojumu Valgā par decembri ir aptuveni divas reizes lielāks nekā tas bija par novembri, un ielu apgaismojuma pagaidu optimizācijai vajadzētu radīt ievērojamus ietaupījumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.