Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgā plāno izbūvēt jaunu ielas posmu

Valgas apriņķa pašvaldības vicemērs Kaupo Kutsars vietā, kur plānots izbūvēt jauno ceļa posmu tranzīta plūsmas novirzīšanai. Foto: Tīts Loims

Valgas apriņķa pašvaldība plāno pilsētā izbūvēt jaunu ielas posmu, kas ļautu kravas automašīnu plūsmu novirzīt no mazajām ielām, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vahtra ielu pie Valgas stacijas plānots pagarināt līdz Viadukti ielai. Tas nozīmētu, ka no Vahtra un Pika ielas krustojuma jaunais ceļa posms atrastos tur, kur šobrīd ir zāliens ar kokiem un krūmiem.

Pēc vicemēra Kaupo Kutsara domām, Vahtra ielas pagarinājumam vajadzētu padarīt tranzītu cauri pilsētai raitāku, samazinot nepieciešamību kravas automašīnām pārvietoties pa mazajām ielām. Nākotnē kravas automašīnas varētu braukt no Vahtra ielas uz Pikales ielu un pa to līdz Tartu ielai. Šobrīd mazo ielu iedzīvotāji sūdzas par kravas auto plūsmas radīto diskomfortu – troksni un vibrācijām.

Pašvaldība nesen izsludināja atbilstošu konkursu, tomēr tas, vai plāns izdosies, ir atkarīgs no iepirkuma procedūras iznākuma un faktiskajām pašvaldības budžeta iespējām, citiem vārdiem sakot, naudas. Būvniecību varēs sākt tikai tad, ja darbi iekļausies noteiktajā budžetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informēja pašvaldības būvniecības un plānošanas dienesta vadītājs Urmass Meldre, Ekonomikas un komunikāciju ministrija pašvaldībai piešķīrusi 672 000 eiro dotāciju.

Pašvaldība savu dalības daļu palielināt nevar, jo tā finansiāli atrodas pie maksimālās robežas. Par to liecina tas, ka martā vai aprīlī bija plānots uzsākt vieglās satiksmes ceļa izbūvi gar Tartu ielu, darbus bija paredzēts pabeigt līdz vasaras beigām, ir saņemta 320 000 eiro dotācija, ieskaitot pašvaldības ieguldījumu, paredzētais darbu budžets bija 457 143 eiro, taču izrādījās, ka lētākais konkursā saņemtais darbu paveikšanas piedāvājums bijis par 817 767 eiro.

Domājams, ka jaunā ceļa posma izbūves izmaksas nebūs zemākas, jo visi Tartu ielas darbu paveikšanas piedāvājumi bijuši aptuveni līdzīgā summā. Ņemt kredītu šobrīd nav ekonomiski saprātīgi, tāpēc šķiet, ka jaunais tranzīta satiksmes ceļa posms vismaz pagaidām varētu palikt tikai nākotnes plānos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.