Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgā atver Somijas uzņēmuma ražotni

Somijas šūšanas uzņēmuma “Savotta OÜ” ražošanas vadītāja Heli Kuimeta (no kreisās) un rūpnīcas vadītāja Irma Kasuka ir no Valgas, tāpēc uzņēmums nolēma jaunu ražotni atvērt Valgā. Foto: Tīts Loims

Somijas šūšanas uzņēmums “Savotta OÜ” februārī atklāja ražotni Valgā. Šo soli tieši ietekmēja kritiskā drošības situācija reģionā, kas būtiski palielinājusi Somijas aizsardzības spēku pasūtījumu skaitu, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gadsimta vidū dibinātais uzņēmums “Savotta OÜ” ražo preces, kas paredzētas ekstremāliem apstākļiem. Preču klāstā ietilpst, piemēram, mugursomas, gulēšanas aprīkojums un īpašam nolūkam paredzētas teltis. Tiek ražotas arī preces armijas vajadzībām. Uzņēmuma ražojumus izmanto arī pārgājienu entuziasti, kā arī humānās palīdzības, tiesībaizsardzības un militārās organizācijas.

“Savotta OÜ” ražošanas vadītāja Heli Kuimeta pastāstīja, ka pirms astoņiem gadiem uzņēmums meklējis vietu, kur paplašināt ražošanu Igaunijā. Toreiz tika atrasta piemērota vieta Tartu. Pa šo laiku Tartu ražotnē darbinieku skaits pieaudzis no 8 līdz 97.

Krievijas agresija Ukrainā pēdējā laikā būtiski palielinājusi pieprasījumu pēc militārās produkcijas. Kā norādīja H. Kuimeta, uzņēmuma galvenais partneris ir Somijas aizsardzības spēki, un lielā mērā pieaugošo pasūtījumu dēļ uzņēmuma piecu gadu ražošanas plāni jau ir izpildīti, tāpēc nācies meklēt jaunu vietu, kur paplašināt savu darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ukrainas kara dēļ strauji pieauga ražošanas apjomi, Somija arī pievienojās NATO, tāpēc mums tagad ir vairāk darba,” sacīja H. Kuimeta.

Lai atrastu jaunu vietu, ražošanas vadītāja vispirms ielūkojās Igaunijas kartē un drīz vien viņai ienāca prātā doties uz Valgu, jo viņa pati ir no šīs pilsētas un tāpēc to pazīst. Tā kā ēkā Maļeva ielā šūšanas fabrika bija pārtraukusi ražošanu, brīvs bija viss otrais stāvs, kurā ir nepieciešamā ražošanas jauda, elektroinstalācijas un lampas. Pirmie “Savotta OÜ” darbinieki šeit sāka strādāt šī gada 6. februārī.

Sākumā, pēc Kuimetas teiktā, bijušas šaubas, vai 25 atbilstošas kvalifikācijas darbinieki tiks atrasti, tomēr viss gāja gludi. Šobrīd nodarbinātas ir 18‒19 šuvējas, lenšu griezējs, griezējs-marķieris, divi kontrolieri, kā arī darbinieks, kura pienākumos ietilpst gatavās preces pārvietošana un transportēšana. Daļa uzņēmuma strādnieku ir no Valgas, ir darbinieki arī no tuvākajām apdzīvotajām vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Valgas rūpnīcas vadītāju iecelta Irma Kasuka, kuras dzimtā pilsēta ir Valga.

Īpaši liels pieprasījums no Somijas aizsardzības spēkiem ir pēc siksnas, kas aprīkota ar kabatām, kā arī ložu necaurlaidīgām vestēm.

“Darba ir daudz. Mēs vēlētos nodarbināt 25 cilvēkus, taču pagaidām tam nepietiek iekārtu,” paskaidroja H. Kuimeta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.