Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēnietis pārstāv Latviju Eiropas čempionātā

Foto: No personīgā arhīva

No 4. līdz 12. augustam Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisinās Eiropas badmintona čempionāts U-17 vecuma grupā, kurā Valku un Latviju pārstāv spēlētājs Prohors Dobrovoļskis un treneris Aleksandrs Božeņeckis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Turnīrā, kurā piedalās vairāk nekā 50 komandas, pirmajā kārtā notiek komandu sacensības, pēc kā noritēs Eiropas čempionāts individuālajā spēlētāju ieskaitē,” laikrakstam “Ziemeļlatvija” pastāstīja treneris. “Komandu turnīrā Latvijas izlase pretiniekos saņēma Turciju, Lietuvu un Kipru, katru dienu aizvadot pa piecām spēlēm – puišu, meiteņu, puišu pāru, meiteņu pāru un jaukto pāru konkurencē. Otrdien sākies individuālais turnīrs, kurā katrs spēlētājs spēlēs vairs ne kā komandas dalībnieks, bet individuāli.”

“Turnīrā Valku pārstāv Prohors Dobrovoļskis, kā arī jaunietis no Liepājas Leonardo Golovčenko, kas no jaunā mācību gada pārcelsies uz Valku, dzīvos Valkā, mācīsies Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā un trenēsies manā vadībā,” atklāja Aleksandrs Božeņeckis. “Šobrīd mūsu pilsētā ir basketbola akadēmija, taču pamazām sāk veidoties arī badmintona akadēmija. Tuvākajā laikā ar sadzīves, mācību un treniņu apstākļiem atbrauks iepazīties arī viena jauniete no Ventspils puses, tā ka es ļoti ceru, ka drīzumā varēsim runāt arī par badmintona akadēmiju. Mani ļoti atbalsta ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga, cerams, atbalstīs arī Valkas novada pašvaldība, tāpēc varēšu turpināt darboties un trenēt Valkā. Man ir arī uzaicinājums pārcelties trenēt Igaunijā, kur es jau šobrīd arī darbojos kā treneris, taču ceru, ka varēšu turpināt iesākto šeit.”

Stāstot par Eiropas čempionātu, treneris atklāj, ka uz augstiem rezultātiem pagaidām Latvija nevar cerēt, jo mūsu valsts nevar palepoties ar spēcīgi attīstītu badmintona infrastruktūru un lielu finansējumu, tāpēc arī rezultāti pagaidām ir pieticīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam viena no pieticīgākajām federācijām Eiropā ar vienu no mazākajiem finansējumiem,” atklāja A. Božeņeckis. “Tomēr jaunais federācijas valdes priekšsēdētājs Viesturs Bajārs daudz dara un cenšas atrast finansējumu, piesaistījis izlasei arī ārzemju treneri, kas strādā ar labākajiem bērniem un jauniešiem visās vecuma grupās. Tomēr mums ir grūti pagaidām konkurēt ar tādām valstīm kā kaut vai Lietuva un Igaunija, nemaz nerunājot par badmintona lielvalstīm.”

“Komandu turnīrā Latvija divreiz pārspēja Kipru, lai gan zaudēja ar 2:3, taču bez variantiem zaudēja gan Turcijai, gan Lietuvai,” par turnīra gaitu stāsta treneris. “Mūsu Prohors Dobrovoļskis ir izteikts dueta spēlētājs, taču, par nelaimi, pirms paša turnīra muguras traumā iedzīvojās viņa spēles partneris Leonardo Golovčenko. Ar viņu ir strādājis fizioterapeits, tāpēc ceru, ka individuālā turnīra pāru sacensībās viņi varēs piedalīties.”

“Vēl gribu pastāstīt, ka aizvadītajā nedēļas nogalē Valkā 13. reizi notika starptautisks pāru turnīrs, kurā veiksmīgi piedalījās arī valcēnieši – Jānis juniors Jaunslavietis pārī ar meiteni no Igaunijas jaukto pāru sacensībās ieņēma otro vietu, meiteņu pāru sacensībās Ieva Vaļģe un Daniela Runde ieņēma pirmo vietu, vēl jauktajā pārī Mārtiņš Jaunslavietis un Ieva Vaļģe ieņēma trešo vietu,” par sacensībām Valkā pastāstīja Božeņeckis. “Turnīrā piedalījās 155 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Moldovas, Indijas, Ukrainas un daudzām citām valstīm.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.