Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēniete Apolonija Ēķe nosvin 101. jubileju

“Ja man būs tāda veselība kā tagad, nodzīvošu līdz 105 gadiem. Pēteris mani vēl negrib aicināt pie sevis, un man nav tādas sajūtas, ka būtu jābeidz šīs zemes gaitas. Es vēl gribu dzīvot,” sarunā ar “Ziemeļlatviju” modri saka Valkas novada vecākā iedzīvotāja valcēniete Apolonija Ēķe.
Pie jubilāres “Ziemeļlatvija” ciemojās šo trešdien. Jāteic, ka tā nav pirmā reize, kad savās mājās ar Apolonijas mazmeitas Žannas gādību mūs laipni sagaida un uzņem Apolonijas kundze. Jā, kundze, jo viņu nosaukt citā vārdā mēle negriežas. Saposusies baltā, spodrā džemperītī un rotājusies ar rotām, viņa, sēžot savā krēslā, laimīgi smaida un it ne par ko nesūdzas. Vienīgi ar asarām acīs atzīstas, ka viņai esot žēl ukraiņu tautas, jo ukraiņi ir labi cilvēki. Apolonija ir neizpratnē, kā tas var būt, ka neviens pasaulē nevar novākt to riebīgo Putinu.
Viena no dienas galvenajām un svarīgākajām nodarbēm Apolonijai ir televīzijas ziņu pārraižu noklausīšanās. Lai gan ar dzirdi un redzi ir problēmas, viņa pārraides klausās, uzliekot īpašas austiņas. Interesējoties, kāds ir pēdējais prātā palikušais notikums Latvijā, Apolonija, ilgi nedomājot, saka: “Tas Krišjānis Kariņš, re, kāds izrādījās! Nu ir no amata jāiet prom.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.