Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēniešu sarūpētā palīdzība nonākusi galamērķī

Juris Jurašs (no kreisās) un Vitālijs Malbe. Automašīna ar dažādām noderīgām lietām veiksmīgi sasniegusi galamērķi Ukrainā, atgriežoties kara darbības zonā – Harkivas apgabalā. Foto: No personīgā arhīva

Jau vēstījām, ka Valgā apciemot savu ģimeni bija ieradies kareivis Vitālijs Malbe. Nu viņš jau ir atgriezies atpakaļ Ukrainā, līdzi aizvedot uz kara fronti arī iedzīvotāju sarūpētās mantas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valcēnietis Dzintars Stočka, kurš iepazīstināja Vitāliju ar latviešu viesmīlību, pēc savas iniciatīvas bija ierosinājis iedzīvotājiem sniegt palīdzību un ievietojis šo  aicinājumu sociālajos tīklos. Atsaucība bija. Iedzīvotāji nesa tieši to, kas visvairāk  bija nepieciešams. No pārtikas tie bija ātri pagatavojamie produkti, šokolādes batoniņi, medus, konservi, sausās brokastis, enerģijas dzērieni un tamlīdzīgi. Bija nepieciešamība arī pēc veļas, maskēšanās tīkliem, zālēm pret apaukstēšanos. Arī tas viss tika sarūpēts, pateicoties cilvēku atsaucībai.

 “Ar Vitāliju sazinājāmies. Viņš ir veiksmīgi nokļuvis galā un turpina aizstāvēt dzimteni. Protams, visi kareivji, kas saņēma latviešu sarūpētās lietas un ēdienu, ir par to ļoti pateicīgi,” “Ziemeļlatvijai” atklāj D. Stočka un min, ka palīdzības kravas veidošanā iesaistījušies arī citi, tostarp Ukrainas atbalsta biedrība “Kalyna”. Paldies arī Valkas novada pašvaldībai, kas ļāva šīs mantas nest uz Valkas pilsētas kultūras namu, atvēlot telpu, kur tās vākt pirms Vitālija došanās mājupceļā.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.