Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēnieši spēlēs festivālā Limbažos

Foto: Inga Karpova

No 15. līdz 17. septembrim Limbažos, norisināsies Starptautiskais teātru festivāls “Spēlesprieks – 2023”. Uz šo festivālu ielūgts Valkas pilsētas teātris ar Mihaila Vellera “Gribu uz Parīzi” iestudējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valcēnieši savu iestudējumu izrādīs Limbažu Teātra mājā (Parka iela 7, Limbaži) 17. septembrī plkst. 11:00.

Mihails Vellers ir rakstnieks, publicists, filozofs, dramaturgs, Krievijas PEN centra biedrs, vairāku literāro balvu ieguvējs.

M. Vellers dzimis ebreju ģimenē 1948. gada 20. maijā Kamenec-Podoļskas pilsētā virsnieka ģimenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma nodarbojas ar literāro un izdevējdarbību – strādājis par Tallinas krievu valodā iznākošā žurnāla “Varavīksne” krievu literatūras nodaļas vadītāju.  Viņš lasījis lekcijas par krievu prozu vairākās ārvalstu augstskolās.

1988. gadā tika izdota Mihaila Vellera astoņsimt lappušu garā filozofiskā grāmata “Viss par dzīvi”, kas satur viņa filozofiskās sistēmas pamatus un kļūst par filozofijas darbu cikla sākumu. Visu Vellera grāmatu kopējā tirāža pārsniedz vienu miljonu eksemplāru.

1990. gadā žurnālā “Zvaigzne” tiek publicēts viņa stāsts “Gribu uz Parīzi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2008. gada M. Vellers apbalvots ar Igaunijas Baltās Zvaigznes 4. šķiras ordeni.

Šobrīd rakstnieks dzīvo Tallinā, turpina darbu pie savām žurnālistikas un filozofiskajām grāmatām un vada autorraidījumu.

Mūsu iestudējums ir veidots pēc stāsta “Gribu uz Parīzi” motīviem. Neliels stāsts par lielu sapni, parastu cilvēku, kurš dzīvo provinces pilsētiņā un sapņo apmeklēt Parīzi. Mūsu varonis Dmitrijs Koreņkovs izdzīvo priecīgu un skumju dzīvesstāstu no skolas gadiem līdz pensijai, skanot franču komponistu mūzikai, ieskauts brīnišķīgā teksta rotaļā, mazliet ironiskā un smalkā. Iestudējums ir par sapni, par vēlmi to realizēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis iestudējums ir visiem tiem, kas bijuši Parīzē, tiem, kas nav bijuši, arī tiem, kas vēlas tur pabūt un pat tiem, kas to nevēlas

Lomā: Vilis Daņilovs.

Uz Limbažiem Valkas pilsētas teātra kolektīvs dosies 4 cilvēku sastāvā.

Informāciju sagatavoja: Aivars Ikšelis, Valkas pilsētas kultūras nama direktors

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.