Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vairāk nekā 100 jaunieši festivālā “Projektu nakts” savas idejas pārvērš projektu pieteikumos

Publicitātes foto.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) no 10. līdz 11. augustam organizēja festivālu “Projektu nakts”, kas šogad notika Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2023 – Bauskā. Jau septīto gadu festivālā vienuviet pulcējās vairāk nekā 100 jaunieši un darbā ar jaunatni iesaistītie, lai radošā un neformālā vidē soli pa solim apgūtu projektu veidošanu un attīstītu savas projektu idejas. Šogad dalībnieki pārstāvēja 40 dažādas organizācijas un pašvaldību iestādes no tādām Latvijas pilsētām kā Valmieras, Jelgavas, Ventspils, Rēzeknes, Valkas, Saldus un citām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā “Projektu nakts 2023” dienā dalībnieki piedalījās interaktīvā spēlē, lai labāk iepazītu citus un kopējo festivāla norisi, kā arī iedvesmojās no organizāciju un citu jauniešu īstenoto projektu pieredzes stāstiem. Tāpat jauniešiem un darba ar jaunatni veicējiem bija iespēja iesaistīties sešās dažādās tematiskās darbnīcās, piemēram, par projektu ilgtspēju un ietekmi, Eiropas Jaunatnes mērķiem un jaunatnes politiku, dažādību un iekļaušanu projektos un citiem projektu rakstīšanas procesā nozīmīgiem tematiem.

Līdz pat 03.00 no rīta dalībnieki ar JSPA ekspertu un mācību vadītāju atbalstu ģenerēja un attīstīja savas idejas – iepazinās ar programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” mērķiem, uzdevumiem, projektu veidiem, to izstrādes ciklu un pamatprincipiem, saņēma atbildes uz neskaidriem jautājumiem individuālās konsultācijās un saprata, kurš projektu veids ir piemērotākais un atbilstošākais konkrētajai idejai.

“Es iepriekš biju daudz dzirdējusi par programmām “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, bet šeit varēju padziļināti izprast tieši projektu veidus – kādi tie ir, kā tie atšķiras un kurš ir piemērotāks manai idejai,” kā būtiskāko ieguvumu no festivāla min dalībniece Paula Diāna no Cēsu novada Vecpiebalgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli darbam pie projektu rakstīšanas jaunieši varēja izbraukt ar dažāda veida velosipēdiem, lai veicinātu izpratni par videi draudzīgiem pārvietošanās līdzekļiem, vienlaikus krājot pēc iespējas vairāk nobrauktos kilometrus, kā arī izkustēties pie DJ mūzikas un izdziedāties ģitārspēles pavadībā. Festivāla noslēgumā dalībnieki prezentēja savas gatavās projektu idejas, kuras plāno iesniegt “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkursā līdz šī gada 4.oktobrim.

“Esam gandarīti, ka jaunieši ir motivēti un attīsta savas idejas gan solidaritātes projektos, gan jaunatnes līdzdalības un jauniešu apmaiņas projektos. Dzirdot jauniešu idejas un redzot viņu ieinteresētību, degsmi un neatlaidību, esam droši, ka jau tuvākajā projektu konkursā tiks iesniegti festivāla laikā izstrādātie projekti, un jaunieši būs soli tuvāk savu ideju īstenošanai,” uzsver JSPA Eiropas Savienības programmu departamenta direktore Maija Kolberga.

“Festivāls “Projektu nakts” ir lieliska iespēja, kuras laikā iespējams sadarboties ar pieredzējušiem cilvēkiem, ekspertiem un mācību vadītājiem, kas parāda pareizo ceļu kvalitatīva projekta izstrādē,” uzsver Aiva no Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra (MJIC) “Kvartāls”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dalība šajā festivālā mums – jauniešiem – sniedz iespēju realizēt ideju, par kuru mēs jau sen esam domājuši. Piemēram, ja mēs redzam, ka mūsu vietējā kopienā kaut kas trūkst vai kaut ko nepieciešams uzlabot, atliek tikai uzrakstīt projektu un tādejādi mainīt vidi sev apkārt. Viss ir atkarīgs no mums pašiem, ir tikai jāgrib, jādara un jābrauc uz tādiem pasākumiem kā “Projektu nakts”,” piebilst Jana no MJIC “Kvartāls”.

Par festivālu “Projektu nakts”

Projektu rakstīšanas festivālu “Projektu nakts” JSPA organizē katru gadu vasaras beigās, kad vairāk nekā 100 jaunieši no visas Latvijas sanāk kopā ar JSPA pārstāvjiem, lai paši attīstītu savas projekta idejas un atminētu kvalitatīva projekta noslēpumu. ”Projektu nakts” mērķis ir radīt drošu un radošu vidi, kur jauniešiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, kā arī atrast domubiedrus un potenciālus partnerus ideju attīstībai un projektu realizācijai. Video atskats no 2022. gada “Projektu nakts” skatāms JSPA Youtube kanālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un valsts līmeņa programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”, kā arī projektu 7.2.1.2 (“Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros”).

Informāciju sagatavoja:Egija Ļuļēna, JSPA Komunikācijas nodaļas vecākā komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.