Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vai padomju laikā cilvēkiem bija pelēka dzīve?

“Kamēr vecāki un vecvecāki ar interesi aplūko vēstures liecības, jaunākā paaudze pirmajā stāvā sēž uz dīvāna un spaida savas viedierīces. Ir diezgan grūti vadīt ekskursijas skolēniem, jo viņi šo padomju laika periodu īsti nevar uztvert. Arī pieaugušajiem muzejs izraisa dažādas asociācijas. Atceros gadījumu, kad pēc muzeja apskates uz dīvāniņa sēž bēdīgs kungs gados. Jautāju, kas noticis, viņš atbildēja, – tagad tikai pa īstam aptveru, cik pelēka bijusi mana dzīve. Salīdzinot ar mūsdienu laiku, padomju gadi bija daudz pelēkāki. Tas tiesa,” atzīst Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore Lilija Jakubenko.

Aizvadītajā nedēļā, viesojoties pie Aizkraukles novada reģionālā laikraksta “Staburags” redakcijas kolektīva, “Ziemeļlatvijas” darbiniekiem kopā ar kolēģiem no Alūksnes, Jelgavas un Rīgas bija izdevība iepazīties ar Baltijā plašāko padomju laika pastāvīgo ekspozīciju “Padomju gadi”. 20. gadsimta 50.–80. gadu kultūrvēsturiskajam mantojumam veltītā ekspozīcija izvietota Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja filiālē – Aizkraukles pagasta kultūras nama trijos stāvos 1060 kvadrātmetru platībā. Šis lauku kultūras nams atrodas aptuveni četrus kilometrus no Aizkraukles.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.