Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vai elektroenerģijas tirgotājs drīkst pārskatīt fiksētu cenu vai izbeigt līgumu vienpersoniski?

Foto: dzirkstele.lv

Elektroenerģijas cenas kāpums biržā veicina elektroenerģijas tirgotāju interesi pārskatīt iepriekš noslēgtu fiksētu cenu. Kuros gadījumos tirgotājam ir tādas tiesības un, kuros nē, skaidro Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). SPRK ir sagatavojusi vizuālo ceļvedi, lai stiprinātu lietotāju zināšanas dialogā ar tirgotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai tirgotājs drīkst izbeigt līgumu vienpersoniski?

Elektroenerģijas cenas izmaiņas Nordpool biržā nav iemesls elektroenerģijas tirgotāja vienpusējai līguma izbeigšanai. Elektroenerģijas tirgotājs ir tiesīgs vienpusēji lauzt līgumu, ja lietotājs neveic ikmēneša maksājumus noteiktā termiņā par patērēto elektroenerģiju, un lietotājs par to ir saņēmis brīdinājumu.

“Saskaroties ar situāciju, kurā lietotājs godprātīgi pildījis savas saistības pret pakalpojuma sniedzēju, bet, neskatoties uz to, tirgotājs vienpersoniski lauž līgumu, aicinām vērsties pie mums – SPRK. Lietotāja iesniegums būs pamats tam, lai izvērtētu elektroenerģijas tirgotāja rīcības atbilstību normatīvajiem aktiem,” skaidro SPRK Tirgus uzraudzības nodaļas vadītājs Jānis Negribs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai tirgotājs līguma darbības laikā drīkst pārskatīt fiksētu cenu?

Elektroenerģijas tirdzniecības līgumā var paredzēt atrunu pārskatīt elektroenerģijas cenu esošā līguma darbības laikā, taču tirgotājam ir pienākums informēt par to lietotāju vismaz vienu mēnesi iepriekš. Ja lietotāju neapmierina piedāvātā cena, mēneša laikā lietotājam ir tiesības izbeigt līgumu bez papildu maksas par līguma pirmstermiņa izbeigšanu.

Elektroenerģijas tirgotājam nav aizliegts vērsties pie lietotāja ar aicinājumu pārskatīt elektroenerģijas cenu, ja arī līgumā cenas pārskatīšana nav atrunāta. Tādā gadījumā cenu pārskatīšana ir iespējama abām pusēm – gan lietotājam, gan tirgotājam – abpusēji par to vienojoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lietotāji ir aicināti vērsties pie SPRK, rakstot uz sprk@sprk.gov.lv vai zvanot 67097200. Vizuālo materiālu sagatavojusi SPRK, saskaņojot ar Ekonomikas ministriju. Aicinām ar to iepazīties SPRK mājaslapā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

Informāciju sagatavoja: Baiba Jakobsone, Sabiedrisko attiecību vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.