Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vāc parakstus par nodokļu samazināšanu elektrībai un gāzei

Iedzīvotāju iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par nodokļu samazināšanu elektrībai un gāzei visiem iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvu iesniegusi Olga Vinogradova, kura aicina uz terminētu periodu samazināt kādu no nodokļiem, kas ietekmē iedzīvotāju gala maksājumu par elektroenerģiju un gāzi – pievienotās vērtības nodokli (PVN) vai dabas resursu nodokli.

Viņa piedāvā to darīt līdz cenu normalizācijai tirgū vai vismaz līdz apkures sezonas beigām.

Vinogradova uzskata, ka ir nepieciešams šādus grozījumus veikt jau tuvākajā laikā. “Slogs uz Latvijas mājsaimniecībām ir jau tagad, un valstij saviem iedzīvotājiem arī šīs krīzes situācijā ir jābūt pretimnākošai,” paudusi parakstu vākšanas iniciatore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa akcentēja, ka šie grozījumi Latvijas sabiedrībai palīdzēs “pārdzīvot” šo ziemu, vienlaikus piebilstot, ka cenu kāpumu par elektrību un gāzi jau ir grūti izturēt daudziem iedzīvotājiem.

Iegūstot 10 000 iedzīvotāju atbalstu, iniciatīvu iesniegs izvērtēšanai parlamentā.

Saeimas vairākums pirmdien, skatot grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, noraidīja opozīcijas priekšlikumu par pazeminātās 5% PVN likmes piemērošanu elektroenerģijai, tās pārvades pakalpojumiem, sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm no 15.novembra līdz 2022.gada 1.jūnijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts nākamā gada budžetu pavadošajā likumprojektā šo priekšlikumu iesniedza deputāti Kaspars Ģirģens (R), Evija Papule (R), Vjačeslavs Dombrovskis (R) un Ēriks Pucens (R).

Tāpat tika noraidīts “Republikas” deputātu priekšlikums piemērot 5% PVN likmi dabasgāzei, tostarp akcīzes nodoklim, tās pārvades pakalpojumiem un sadales pakalpojumiem laika posmā no 2021.gada 15.novembra līdz 2022.gada 1.jūnijam.

Arī oktobrī Saeimas vairākums lēma noraidīt opozīcijas deputātu sagatavotos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredzēja noteikt šī nodokļa 0% likmi elektroenerģijai un dabasgāzei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.