Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vāc līdzekļus unikālās Vijciema baznīcas ērģeļu atjaunošanai (+VIDEO)

Foto: Ingūna Johansone

Svētdien, 25.septembrī, Vijciema evanģēliski luteriskajā baznīcā skanēja skaista mūzika un cilvēki bija pulcējušies uz labdarības koncertu. Vijciema baznīca ir viena no astoņām Latvijā esošajām koka dēlīšu apšuvuma baznīcām, kas celta 1852. gadā. Šeit atrodas republikas nozīmes mākslas pieminekļi – altāris un kokā gleznota altārglezna “Svētais vakarēdiens”, bet koncerts tika rīkots par godu ērģelēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc  komponista, Ozolu skolas saimnieka Jāņa Lūsēna iniciatīvas tiek sākta ziedojumu vākšana Vijciema baznīcas ērģeļu atjaunošanai. Ērģeles 1878. gadā būvējis Bauskas meistars Radziņš. Tās iesvētītas 1878. gada 26. novembrī un tolaik izmaksājušas ap 1000 rubļu. Tagad nepieciešami ap 4000 eiro, lai tās skanētu tā, kā tām paredzēts skanēt.

Pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Šaicāns pēc koncerta ar saviļņojumu atzina, ka ir sirreāla sajūta, jo maza miestiņa baznīcā uzstājas lielas zvaigznes, kuras ieradušās, lai atbalstītu ērģeļu atjaunošanu. Ziedojuma akcijas iniciators Jānis Lūsēns uz koncertu bija ataicinājis tiešām māksliniekus ar lielo burtu. Vijciema baznīcā dziedāja pasaules mēroga latviešu operdziedātāja Elīna Šimkus, viens no iemīļotākajiem latviešu dziedātājiem Zigfrīds Muktupāvels. Baznīcā uzstājās skanīgās balss īpašniece dziedātāja Zane Gudrā un mūziķis Aivars Gudrais, Elīna Mundeciema un arī Jānis Lūsēns. Mākslinieki Vijciemā uzstājās bez maksas, tādējādi paužot atbalstu šādam svētam mērķim.

Vijciema baznīcas draudzei, pagasta pārvaldei, tāpat kā Jānim Lūsēnam ir cerība un ticība, ka, neskatoties uz sarežģītajiem laikiem, cilvēki atvērs savas sirdis un noziedos kādu summu, lai baznīcas ērģeles skanētu. Mūzika visos laikos bijusi vienojoša, tā dziedina un ielīksmo.

Ziedot Vijciema evanģēliski luteriskās baznīcas ērģeļu atjaunošanai jūs varat, ieskaitot naudu ziedojuma kontā LV10HABA0551052433284, kā mērķi norādot – Ērģeļu atjaunošana. Kopā mums izdosies!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.