Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzsākta Vidzemes slimnīcas NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas pārbūves otrā kārta

Foto: vidzemesslimnica.lv

Kopš janvāra beigām iedzīvotāji medicīnisko palīdzību saņem pārbūvētajā Vidzemes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un pacientu uzņemšanas nodaļā. Bet, ejot pa pirmā stāva gaiteni, telpās,  kur agrāk atradās Vidzemes Rehabilitācijas centrs, dzirdama būvnieku rosīšanās. Tas nozīmē, ka uzsākta nodaļas pārbūves projekta otrā kārta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās laikā nodaļa tiks paplašināta, mainīta  telpu konfigurācija un izbūvēti individuālie izolācijas boksi hospitālo infekciju ierobežošanai. To nepieciešamību īpaši parādīja covida laiks, kad jau uzņemšanā vajadzēja izolēt iespējami inficētos no pārējiem pacientiem.

Pārbūvēta tiks arī reanimācijas un anestezioloģijas nodaļa, to paplašinot un iekārtojot individuālos izolatorus atbilstīgi epidemioloģiskajām prasībām, kā arī rūpējoties par ergonomisku un ērtu darba vidi personālam.

“Projekta mērķis”, komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, “ir paaugstināt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību mūsu slimnīcā ārkārtējo situāciju gadījumos, attīstot NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas un Reanimācijas nodaļas infrastruktūru. Beidzamo trīs četru gadu pieredze pierādīja, ka pacientu uzņemšanas un arī reanimācijas nodaļas kļuvušas par šaurām augošajai pacientu plūsmai un neatbilst epidemioloģiskajām prasībām. Projektu pabeidzot, būsim veikuši būtisku ieguldījumu slimnīcas stratēģiskajā attīstībā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbūves projektu izstrādāja un autoruzraudzību veic SIA “Nams”, būvdarbus veic SIA “Aimasa”.

Abu nodaļu pārbūves darbus plānots pabeigt līdz 2023. gada beigām.

Pārbūves darbi un  iekārtu iegāde tiek veikta Projekta Nr. 9.3.2.0/17/I/006  “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros, 13.1.5. specifiskā atbalsta finansējuma ietvaros, kuru līdzfinansē  Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 66,16% apmērā, 11,67% ir valsts budžeta finansējums,  bet 22,17% –  Vidzemes slimnīcas līdzfinansējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Informāciju sagatavoja: Benita Brila, SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.