Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzņems māksliniekus no Eiropas

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Vasaras skola ir ikgadējs pasākums, kas ik reizi tiek organizēts dažādos Latvijas reģionos, piemēram, pērn – Valmierā (attēlā). Šogad tā būs Smiltene, jo pilsētas un novada vidi organizatori vērtē kā lieliski piemērotu dabas daudzveidības pētniecībai. Foto: Raivi Sarelainens

Nākamo piektdien, 4. augustā, Smiltenē ieradīsies mākslinieki, mākslas zinātnieki, teorētiķi un studenti no Polijas, Lietuvas, Itālijas, Vācijas un citām Eiropas valstīm, lai iegūtu jaunas zināšanas Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) rīkotajā ikgadējā Vasaras skolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē tā notiks pirmo reizi un ilgs no 4. līdz 11. augustam. Vasaras skolu LCCA rīko katru gadu, šogad tai dots nosaukums “Rūpes par dabu, rūpes par cilvēkiem. Sistēmu maiņa iekļaujošai un ilgtspējīgai videi”.

Visi pasākumi notiks Smiltenes vidusskolas telpās, Dakteru ielā 27. Sešas lekcijas un darbnīcas būs pieejamas ikvienam interesentam, turklāt bez maksas, tāpēc smiltenieši un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Vasaras skolas publisko programmu, informē Krista Luīze Priedīte, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja.

Viņa gan brīdina, ka visas lekcijas notiks angļu valodā, arī tās, ko lasīs lektori no Latvijas, jo Vasaras skolas auditorija ir starptautiska, un saziņai tāpēc izvēlēta angļu valoda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasaras skolas publisko programmu LCCA aicina apmeklēt ikvienu, kura interešu lokā ir klimata pārmaiņu ietekme uz ikdienas dzīvi, videi draudzīgs dzīvesveids un dabas resursu saglabāšana, sociālais un vides taisnīgums un atbildība, garīgās veselības saglabāšanas un labbūtības metodes, kā arī iesaistošas mākslas prakses.

Vasaras skolas dalībnieki strādās darba grupās, meklējot risinājumu dotajai problēmai, bet paveikto prezentēs noslēgumā, 10. augustā. “Šīs radošo projektu prezentācijas būtu vērts apmeklēt,” iesaka Krista Luīze Priedīte.

LCCA uzsver, ka ar pieejamību, iekļaušanu un daudzveidību saistītie jautājumi mūsu sabiedrībā kļūst arvien aktuālāki, tāpēc arī mākslas un kultūras institūcijas meklē risinājumus, kā veicināt izpratni par pilnvērtīgu kopā būšanu un labbūtību, apvienojot visdažādākās kopienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat neatliekami svarīgi ir ilgtspējas jautājumi, jo šodienas globālo ekoloģisko krīzi ir radījusi tieši neilgtspējības iesakņotība  ikdienā. Šie jautājumi izvirzās priekšplānā visās nozarēs, liekot meklēt savstarpējo saistību un sadarbības iespējas starp dažādām jomām, kultūras, sociālajiem, ekonomiskajiem, politiskajiem un ekoloģiskajiem procesiem, piebilst Vasaras skolas rīkotāji.

LCCA Vasaras skola tiek organizēta sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību, Latvijas Mākslas akadēmiju un biedrību ISSP. 

UZZIŅAI

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Vasaras skola
Smiltenes vidusskolas telpās, Dakteru ielā 27

Publiski pieejamie pasākumi (visi angļu valodā):

Sestdiena, 5. augusts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 10.00–11.30 – Rīgas Stradiņa universitātes docentes, sociālantropoloģes Agitas Lūses lekcija un darbnīca “No atzīšanas līdz sociālajam taisnīgumam: invaliditātes reprezentācija sociālajās kustībās, akadēmiskajās aprindās un muzejos”

Pulksten 12.00–13.30 – mākslas vēsturnieces, Igaunijas Mākslas muzeja ilgtspējas ekspertes Karīnas Vincentes lekcija “Liels iespaids, maza ietekme: emisiju samazināšana mākslas izstādēs”

Pirmdiena, 7. augusts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 11.30–13.00 – vides zinātnieka, Latvijas Universitātes pētnieka Jāņa Brizgas lekcija un darbnīca “Klimats un klimata pārmaiņas”

Trešdiena, 9. augusts

Pulksten 15.30–17.00 – arhitektes un urbānistes Līvas Kreisleres lekcija un diskusija “Kultūras plānošana: mākslinieka vadīta pilsētvides transformācija”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdiena, 10. augusts

Pulksten 10.00–11.30 Globālā klimata foruma (Berlīne) pētnieces Baibas Vitajevskas-Baltvilkas lekcija “Vai populisms un klimata skepticisms iet roku rokā? Zaļā kursa izaicinājumi Eiropā”

Pulksten 16.30–18.30 Vasaras skolas dalībnieku radošo projektu prezentācijas

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.