Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmējus atbalsta ar līdzfinansējumu un infrastruktūras sakārtošanu

Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille uzsver, ka pašvaldībai ir svarīgi apzināt teritorijas, kuras ir nepieciešams sakārtot uzņēmējdarbības attīstībai. Ja uzņēmējiem ir konkrēti plāni, pašvaldība tos labprāt uzklausīs un iespēju robežās centīsies palīdzēt. Foto: Sandra Pētersone

Arī šogad Smiltenes novada pašvaldība rīkos uzņēmējdarbības ideju konkursu “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!”. Pirmo reizi tajā varēs startēt pretendenti arī no bijušajiem Apes un Raunas novadiem, jo tagad šīs teritorijas iekļaujas jaunizveidotajā Smiltenes novadā (Raunā arī iepriekš bija iespēja uzņēmējiem pretendēt uz savas pašvaldības līdzfinansējumu).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa  mērķis ir  sniegt atbalstu uzņēmumu un fizisko personu projektiem, kas tiek īstenoti Smiltenes novadā un kuru rezultātā tiek radīti jauni produkti un pakalpojumi vai tiek radītas jaunas darbavietas.

Palīdz atsperties un augt

Konkursā “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!” var piedalīties juridiska persona vai fiziska persona, kas reģistrējusies Smiltenes novadā kā saimnieciskās darbības veicējs vai kas uzvaras gadījumā reģistrēsies kā saimnieciskās darbības veicējs vai komersants. Konkursa uzvarētāji saņem pašvaldības līdzfinansējumu līdz 80 procentiem no iesniegtās projektu izdevumu tāmes ar nosacījumu, ka piešķirtais līdzfinansējuma apjoms nepārsniedz 3000 eiro.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka pēc administratīvi teritoriālās reformas Smiltenes novads kļuvis plašāks un līdz ar to arī pretendentu uz pašvaldības atbalstu varētu būt vairāk, pašvaldība šogad ir palielinājusi konkursam atvēlēto līdzfinansējuma summu, 2022. gadā plānoti 18 000 eiro (2021. gadā – 12 tūkstoši eiro), informē Ieva Dille, Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja.

Kādā no nākamajām pašvaldības domes sēdēm novada deputāti vēl caurskatīs un pārapstiprinās konkursa “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!” nolikumu.

Smiltenes novada pašvaldība šo konkursu rīko no 2017. gada, līdzfinansējumu savu biznesa ieceru īstenošanai saņēmuši vairāki desmiti uzņēmēju vai saimnieciskās darbības veicēju. Piemēram, viens no pirmajiem pašvaldības atbalstu saņēma uzņēmējs Aigars Lauzis, kurš savu ideju radīt unikālu transportlīdzekli, kurā būtu apvienots velosipēds, laiva un arī māja, nu jau ir īstenojis un savu produktu – veloamfībiju “Z-Triton” – prezentējis pasaules mērogā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gadā notikušā konkursa uzvarētāju vidū ir arī Smiltenē praktizējošā fizioterapeite, jaunā uzņēmēja Baiba Gutāne. Līdzdalību projektu konkursā “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!” viņa  atzīst par spožāko sava pirmā profesionālā gada notikumu (fizioterapeites praksei pērn novembrī apritēja viens gads kopš atvēršanas). Pateicoties Smiltenes novada pašvaldības piešķirtajam līdzfinansējumam (2430,65 eiro),  Baibas Gutānes uzņēmuma “FIZIO DĀRZS” fizioterapeita prakse Smiltenē ieguvusi vajadzīgu un vērtīgu aprīkojumu: zviedru sienu, vairākas līdzsvara virsmas, TENS iekārtu, kas tiek izmantota muskuļu saspringuma un sāpju mazināšanai mugurā un ekstremitātēs, darsonvālu un ultraskaņas terapijas iekārtu.

Baiba Gutāne atzīst, ka tādu aprīkojumu bez pašvaldības nevarētu iegādāties, vismaz tik ātri noteikti ne, – uzņēmējdarbību viņa  uzsākusi nesen un prakses vieta bija jāaprīko no nulles. Saņemot līdzfinansējumu konkursā “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!”, viņas, tobrīd vēl  saimnieciskās darbības veicējas, ieguldītie līdzekļi projektā bija tikai 607,66 eiro.

“Paldies Smiltenes novada pašvaldībai par atbalstu! Ir liels prieks, ka tagad varam piedāvāt saviem klientiem plašāku un pilnvērtīgāku pakalpojumu klāstu. Klientu atsauksmes ir labas, ir daudz pacientu ar labiem terapijas rezultātiem,” priecājas Baiba Gutāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība šogad, ja epidemioloģiskās drošības noteikumi atļaus, plāno atjaunot  pasākumu jaunajiem uzņēmējiem “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā”, kas tika pārtraukts pandēmijas ierobežojumu dēļ. Tradicionāli pašvaldība uz šo pasākumu aicināja ikvienu Smiltenes novada jauno uzņēmēju, kā arī tos, kuri tikai vēl domā par sava biznesa uzsākšanu, lai stiprinātu sadarbību ar viņiem un informētu par pieejamo atbalstu un iespējām, kā arī iedvesmotu veiksmīgai uzņēmējdarbībai.

Covid-19 dēļ pēdējos gados izpalicis arī tradicionālais pasākums gada nogalē “Smiltenes novada uzņēmējs”, kurā novada pašvaldība dažādās nominācijās godina tos Smiltenes novada uzņēmējus, kuri veiksmīgi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā. Taču pašvaldība no šī pasākuma nav atteikusies, vienīgi pasākuma norises laiks būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī.

Aicina informēt par attīstības plāniem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai radītu pievilcīgāku uzņēmējdarbības vidi un veicinātu uzņēmējdarbību Smiltenes novadā,  pašvaldība īsteno projektus par publiskās infrastruktūras (ceļu, ielu, inženierkomunikāciju, ielu apgaismojumu) sakārtošanu. Pateicoties tam, jau ir pārbūvētas vairākas ielas Smiltenē un ceļa posmi pie kokapstrādes uzņēmumiem “Smiltene-Impex” un “Vudlande” Launkalnes pagastā. Nesen atjaunots tilts pār Palsas upi un tam piegulošais ielas posms Variņu ciematā.

Smiltenes novada pašvaldība arī īstenojusi divus vērienīgus projektus, uzceļot rūpnieciskās ražošanas ēkas Smiltenē, Valkas ielā 5 un Limbažu ielā 8, un iznomājot tās uzņēmumiem (Valkas ielā – akciju sabiedrībai “Smiltenes piens”, Limbažu ielā – SIA “LV Timber”).

“Ja uzņēmējiem ir plāni, kā attīstīt savu uzņēmējdarbību, aicinām par tiem informēt pašvaldību. Izskatīsim iespējas, vai varam tiem līdzi īstenot uzņēmējdarbības atbalsta projektu un sakārtot publisko infrastruktūru: inženiertīklu pieslēgumu, ielas, ceļus, stāvlaukumus,” aicina Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiklīdz tiks atvērtas nākamā Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda programmas, Smiltenes novada pašvaldība startēs ar projektu pieteikumiem uzņēmējdarbības veicināšanai novadā un jau apzinājusi vietas, kur jāattīsta uzņēmējdarbība, piemēram, Raunā, Apē un Smiltenē.

Smiltenē pašvaldība plāno pagarināt Limbažu ielu, savienojot to ar tranzītielu (Daugavas ielu), lai to sasaistītu ar ražošanas teritorijām Limbažu un Rīgas ielas rajonā un lai transportlīdzekļiem, braucot Valmieras virzienā, nebūtu jābrauc uz rotācijas apli Audēju, Daugavas un Valkas ielas krustojumā.

“Pašvaldībai ir svarīgi apzināt teritorijas, kuras ir nepieciešams sakārtot  uzņēmējdarbības attīstībai, savukārt no uzņēmējiem ir svarīgi saņemt projektu rezultatīvos rādītājus – ieguldītās nefinanšu investīcijas, jaunas darba vietas, degradēto teritoriju sakārtošanu. Dažos jau īstenotajos projektos šie rezultatīvie rādītāji pārsniedz sākotnēji plānotos un  Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai iesniegtos, par ko pašvaldībai ir liels prieks. Lepojamies,  mūsu novadā ir stabili, veiksmīgi uzņēmēji,” uzsver Ieva Dille.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība arī aicina uzņēmējus un lauksaimniekus nepieciešamības gadījumā izmantot tās algoto uzņēmējdarbības un lauksaimniecības konsultantu padomus un palīdzību. Šos pienākumus veic  Laima Āboltiņa. Dzintra Medne, Gunta Mangale un Inita Dzenīte.   

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas “Uzņēmējus atbalsta ar  līdzfinansējumu un infrastruktūras sakārtošanu” saturu atbild laikraksta “Ziemeļlatvija” redakcija.

#SIF_MAF

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.