Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmēji aicināti pieteikties konkursam “Creative Business Cup 2023”

No 3. līdz 17. aprīlim jaunie un radošie uzņēmēji aicināti pieteikties starptautiskā biznesa ideju konkursa “Creative Business Cup 2023” nacionālajai atlasei Latvijā. Konkursā ir aicināti piedalīties uzņēmēji no dažādām ar radošo darbību saistītām nozarēm. Konkursa uzvarētājs iegūs iespēju piedalīties “Creative Business Cup Global” Kopenhāgenā, kas norisināsies no 4. līdz 5. jūnijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatora vadītāja Karine Kalniņa norāda, ka līdzšinējā Latvijas pieredze konkursā rāda, ka starptautiskā tirgus uzmanību piesaista uz inovācijām un ilgtspēju balstīti radoši risinājumi. “Tie var būt gan radošo industriju produkti, gan tādi, kur radošās kompetences pielietotas, lai palielinātu vērtību citās nozarēs. Apmeklējot šo konkursu vairākus gadus, redzu, ka lielākie ieguvēji ir tie, kuri izmanto iespējas gūt izcilu ekspertu ieteikumus gan formālās, gan neformālās sarunās. “Creative Business Cup” ir izcils notikums, kurā satiekas uzņēmēji, investori un uzņēmējdarbības eksperti,” stāsta K. Kalniņa.

Lai pieteiktos konkursam, jāaizpilda pieteikums angļu valodā F6S platformā. Pēc saņemto pieteikumu izskatīšanas, astoņi pretendenti tiks izvirzīti nacionālajam finālam, kas notiks 28. aprīlī. Nacionālajā atlasē sniegumu vērtēs starptautiska radošo nozaru ekspertu žūrija. Nacionālās atlases uzvarētājs iegūs 3000 EUR naudas balvu dalības segšanai “Creative Business Cup Global” Kopenhāgenā, kā arī citu izvēlēto aktivitāšu izdevumu segšanai. Tāpat uzvarētājam būs iespēja piedalīties “Creative Business Academy” tiešsaistes apmācībās un dalībnieku izstādē starptautiskā fināla norises laikā Kopenhāgenā, kuru apmeklē ievērojams skaits starptautisku investoru un mentoru.

“Creative Business Cup” ir globāla iniciatīva, kuras misija ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. To organizē Dānijas organizācija “Creative Business Network”. Ikgadējā konkursa mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot uzņēmumiem no dažādām pasaules valstīm satikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī sasniegt globālo tirgu. Konkursa nacionālā atlase notiek 80 valstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā “Creative Business Cup” notiek jau desmito gadu. To organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubators. Iepriekš konkursā Latviju pārstāvējuši “Vividly”, “Connection Codes”, “Anatomy Next”, “Gigi Bloks”, “Gamechanger Audio”, “Babbit and Friends”, “WinGo Deposit”, “Scent Camera” un “Stapes!”. Latvija lepojas ar divām otrajām un vienu trešo vietu šī konkursa starptautiskajā finālā. 2014. gadā 2. vietu ieguva “Gigi Bloks”, bet 2018. gadā – “Gamechanger Audio”, savukārt 2021. gadā 3. vietu ieguva zīmols “Scent Camera”.

Informāciju sagatavoja: Marta Kontiņa, “Creative Business Cup 2023” nacionālā konkursa producente

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.